Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
18.02.2021, 13:15

Slovania majú známy termín štartu. Budú im patriť stredajšie večery

Televízia Joj odštartuje jarnú sezónu očakávaným výpravným seriálom Slovania.

Slovania majú známy termín štartu. Budú im patriť stredajšie večery
Zdroj: TV JOJ

Veľkovýpravný príbeh Slovanov ožije už čoskoro na obrazovkách televízie JOJ. Najdrahší slovenský seriál bude mať premiéru na obrazovkách v stredu 10. marca.

Fantazijno-historický seriál divákom sľubuje pútavý príbeh, jedinečnú výpravu a a skvelé herecké výkony. Príbeh zasadený do siedmeho storočia sleduje osudy obyvateľov Karpatskej kotliny v čase pred spojením slovanských kmeňov. Seriál je fiktívnou rekonštrukciou tohto historického obdobia, na ktorej medzinárodní tvorcovia spolupracovali so špecialistami na raný stredovek. Dej je pretkaný fantazijnými a nadprirodzenými prvkami, motívmi slovenskej a ukrajinskej ľudovej slovesnosti, ktoré sú zachytené v poverách, piesňach, povestiach a rozprávkach.

Dve hlavné dejové línie rozprávajú príbehy nenávisti a bojovnosti, ale aj sily lásky a odvahy. Hradiská Veľký stôl a Furnau majú dobré susedské i obchodné vzťahy, ale mocenské záujmy a tlak príchodu plieniacich Avarov ich postavia do konfliktu.

Zdroj: TV JOJ

​Hlavnou ženskou hrdinkou je mladá bylinkárka Draha (Polina Nosykhina), ktorej vstúpi do života záhadný cudzinec Vlad (Juraj Loj). Ten sa pomaly začleňuje do spoločnosti hradiska Veľký stôl a ich obyvateľov presvedčí svojím hrdinstvom v bojoch s kočovnými kmeňmi Avarov. 

Súčasne s príbehom Vlada a Drahy sa odvíja príbeh bojovníka Radúza (Tomáš Maštalír), ktorý je synom starešinu hradiska Furnau. Nadovšetko miluje svoju krehkú manželku Ladu (Jana Kvantíková). Obaja už dlho túžia po deťoch, preto Radúz vyhľadá pomoc žreca hradiska Furnau Sokola (Oleg Mosyichuk), ten mu však nevie sľúbiť potomka. Radúz sa tak obráti na žreca hradiska Veľký stôl Čarada (Dušan Cinkota), ktorý využije šancu a rozohrá nebezpečnú hru.

​Seriál sa nakrúcal v roku 2019 na severozápade Ukrajiny, kde boli postavené dve historické slovanské drevené dediny. Slovania sú druhým spoločným projektom režiséra Bebjaka, kameramana Martina Žiarana a producentov Wandy Adamík Hrycovej a Andreja Jermaka po mimoriadne úspešnom filme Čiara. Okrem Petra Bebjaka mali v rukách režisérsku taktovku aj Michal Blaško (Za sklom, Rex) a Serhii Sanin. Pod scenárom sú podpísaní Veronika Kolejáková (ZOO, Divoké kone), Jozef Koleják (Nový život, Ministri), Ján Luterán (Ministri, ZOO). Divákom sa okrem už spomenutých predstavia aj ďalší známi slovenskí herci ako Zuzana Fialová, Richard Autner, Michal Režný či Andrej Hryc.

Slovania štartujú na obrazovkách televízie JOJ v stredu 10. marca o 20:30, v neskoršom vysielacom čase ich doplní repríza kriminálneho seriálu Za sklom. Markíza bude štartu seriálu konkurovať dobrodružným filmom Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny a v ďalších týždňoch premiérovými časťami Chart Show. 

Televízia Joj už spustila prvé teasre, ktoré vychádzajú z vlani predstaveného traileru.

Slovania

  • Scenár: Veronika Kolejáková, Kristína Lévai, Ján Luterán, Jozef Koleják
  • Producenti: Wanda Adamík Hrycová, Andrej Yermak
  • Réžia: Peter Bebjak, Michal Blaško, Serhii Sanin, Oleg Stahursky
  • Hrajú: Polina Nosykhina, Juraj Loj, Dušan Cinkota, Tomáš Maštalír, Makar Tikhomirov, Oleg Mosyichuk, Jana Kvantíková, Zuzana Fialová, Oleksandr Mavrits, Andy Hryc, Sasha Rudinskiy, Richard Autner, Jana Labajová, Anna Adamovich, Marek Vašut, Michal Režný

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.