Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
19.02.2021, 12:40

Víkendové diskusie: Sulík so Sakovou či Remišová s Pellegrinim o zodpovednosti za vývoj pandémie

Prinášame prehľad hostí a tém víkendových politických diskusií v RTVS, na Markíze a TA3.

Víkendové diskusie: Sulík so Sakovou či Remišová s Pellegrinim o zodpovednosti za vývoj pandémie
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Pandemická situácia na Slovensku sa napriek testovaniu a lockdownu stále nezlepšuje a okrem opozície už aj prezidentka Zuzana Čaputová upozorňuje na chaos, ktorý sprevádza vládne opatrenia. Víkendové politické diskusie sa preto budú venovať zodpovednosti za vývoj epidémie a dosahu doterajších rozhodnutí, ale aj zavádzaniu ďalších opatrení pre zefektívnenie boja s koronavírusom.

Hosťami Sobotných dialógov, ktoré vysiela Rádio Slovensko naživo v sobotu od 12:10 hod, budú predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš a podpredseda Smeru-SD Richard Takáč.

Moderátorka Marta Jančkárová bude s politikmi diskutovať o efektivite riadenia boja proti pandémii, riešeniach pre zlepšenie situácie aj možnosti úprav covidového automatu. Témou diskusie bude aj priebeh očkovania v kontexte nedostatku vakcín.

V relácii O 5 minút 12, ktorú vysiela Jednotka v nedeľu od 11:55 hod, zasadnú do kresiel hostí minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík a podpredsedníčka Hlasu-SD Denisa Saková.

Témami diskusie budú okrem už spomenutých tém aj postoje k otváraniu niektorých prevádzok zasiahnutých koronakrízou a opodstatnenosť ďalšieho predlžovania núdzového stavu. Moderátor Marek Makara sa bude svojich hostí pýtať aj na 
nové politické spory a snahy o predčasné voľby.

Hosťami relácie Na telo, ktorú vysiela Markíza v nedeľu od 13:00 hod, budú podpredsedníčka vlády a predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová (Za ľudí) a predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini.

Moderátor Michal Kovačič sa bude svojich hostí pýtať aj odchod Miroslava Kollára z hnutia OĽaNO či na nový spor medzi OĽaNO a SaS kvôli spoplatneniu interrupcií pre ženy nad 40 rokov.

V relácii V politike, ktorú vysiela TA3 v nedeľu od 11:00 hod, budú diskutovať generálny prokurátor Maroš Žilinka, minister školstva Branislav Gröhling (SaS), minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO), primátor Kežmarku Ján Ferenčák (Hlas-SD) a ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS Michal Kaliňák.

S generálnym prokurátorom bude moderátor Norbert Dolinský diskutovať o jeho prioritách, o novej štruktúre ÚŠP a spolupráci s novým špeciálnym prokurátorom. S ďalšími hosťami sa bude venovať procesu návratu detí do škôl, vakcinácii pedagógov, ale aj testovaniu pod taktovkou samospráv či komunikácii vlády a ZMOS-u. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.