Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
26.02.2021, 19:00

Tip na víkend: Kultová kniha My deti zo stanice ZOO v seriálovej verzii

Všetkých osem častí seriálu bude mať premiéru v sobotu 27. februára na HBO GO.

Tip na víkend: Kultová kniha My deti zo stanice ZOO v seriálovej verzii
Zdroj: HBO Go / My deti zo stanice ZOO

Christiane, Stella, Babs, Axel, Michi a Benno sa stretávajú v berlínskych kluboch, kam chodia na tajné žúry. Cítia sa neohrozene a na plné obrátky si užívajú život v tomto "raji", ktorý sa na prvý pohľad zdá byť plný farieb a vzrušujúcich zážitkov. Ocitajú sa na vrchole eufórie, z ktorej však padajú na hlboké dno.

Hlavnou hrdinkou príbehu je trinásťročná Christiane, ktorej život sa po rozchode rodičov rúca. Žije v západnom Berlíne na konci sedemdesiatych rokov. Nemá čo robiť, nudí sa a život doma podľa nej nestojí za nič. Nudu však vystrieda nadšenie z novej diskotéky v centre mesta, kde sa stretáva s partiou ľudí s podobnými problémami. Chce sa im vyrovnať a tak začne brať drogy a ani nie v štrnástich rokoch si vybuduje závislosť na heroíne. Aby si svoje dávky mohla zaobstarať, začína prostituovať na neslávne známej železničnej stanici ZOO. Najmä zadná časť najväčšej stanice v západnom Berlíne bola v 70-tych a 80-tych rokoch ústredným miestom stretnutí dílerov drog a prostitútok a je aj hlavným dejiskom príbehu.

Seriál je voľnou adaptáciou bestselleru Christiane Felscherinow, ktorý vyšiel v roku 1978, a rovnomenného kultového filmu z roku 1981. Hlavná hrdinka je autentickou postavou, podkladom pre knihu bolo jej autobiografické rozprávanie o svojom osude. Vznikla v spolupráci s dvoma nemeckými novinármi a ani dnes už toto klasické dielo svojho žánru nestratilo nič na aktuálnosti. Christiane sa v centre mládeže už v dvanástich rokoch dostala k hašišu, na diskotéke sa v trinástich prepracovala k tvrdým drogám a skončila na heroíne. Jej matka dva roky netušila, že užíva drogy a zarába si na ne prostitúciou.

​Autorka po úspechu knihy prežila turbulentný život v USA a Grécku, vrátila sa však do Berlína a po niekoľkých protidrogových liečbach sa oslobodila zo svojej závislosti. V roku 1996 sa stala matkou, no v roku 2008 jej nemecké úrady po opätovných problémoch s drogami zobrali maloletého syna do svojej opatery. Christiane za najväčší zázrak svojho života považuje fakt, že ešte stále žije. Kniha je dodnes, najmä v Nemecku, považovaná za „bibliu teniskovej generácie". Stále fascinuje mnohých tínedžerov, ktorí aj dnes z celého sveta chodia k berlínskej stanici ZOO.

Seriál spoločnosti Constantin Television vznikol v koprodukcii so spoločnosťou Amazon Germany (v spolupráci so spoločnosťami Wilma Film a Cattleya) v réžii Philippa Kadelbacha (SS-GB: Hitler v Británii, Vojnová generácia). Premiéru bude mať na HBO GO v sobotu 27. februára, kedy bude uvedených všetkých osem 50-minútových epizód naraz.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.