Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
24.02.2021, 18:00

Ktorí politici chodia najviac do televíznych diskusií? S prehľadom vedie Pellegrini a jeho Hlas

Pozreli sme sa, ktorí politici a ktoré strany sú najčastejšími hosťami politických diskusií v televíziách.

Peter Pellegrini
Zdroj: TASR/M. Baumann

V súčasnej nepriaznivej pandemickej situácii dokážu politické diskusie pritiahnuť k televíznym obrazovkám viac divákov ako hlavné večerné programy. Uplynulý víkend si napríklad Na telo pozrelo až 557-tisíc divákov, čo okrem večerných spravodajských relácií neprekonal žiaden program. O 5 minút 12 sledovalo 517-tisíc divákov, čo bol rovnaký počet, ako mal najsledovanejší program víkendu – film Gagarin: Prvý vo vesmíre.

Pozreli sme sa preto, ktorí politici a ktoré politické strany či hnutia boli v tomto roku najčastejšími hosťami politických diskusií. Do prehľadu sme zahrnuli štyri pravidelné televízne relácie: nedeľné O 5 minút 12 vysielané na Jednotke RTVS, Na telo televízie Markíza a V politike na TA3, a štvrtou je relácia Na hrane, ktorú vysiela vo štvrtok večer po hlavnom večernom programe televízia Joj.

Na telo a V politike sa vrátili po vianočnej prestávke na obrazovky Markízy a TA3 v nedeľu 10. januára a doposiaľ odvysielali po 7 vydaní. O 5 minút 12 sa vrátilo na obrazovky Jednotky o týždeň neskôr, 17. januára, a doposiaľ odvysielalo 6 vydaní. Ako posledné sa po vianočnej prestávke vrátilo Na hrane televízie Joj, ktoré od 21. januára odvysielalo 5 vydaní.

Najvyššie zastúpenie v politických diskusiách mala v tomto roku doposiaľ strana Hlas-SD, ktorá sa zúčastnila 14 diskusií. Za ňou nasleduje Smer-SD s účasťou v 11 diskusiách. Vládne hnutie OĽaNO je na tretej priečke s 10 účasťami v diskusiách.

Keď sa na počet diskutérov pozrieme z pohľadu pomeru vládnych a opozičných politických zoskupení, tak koaliční politici boli hosťami 33 krát a opoziční 25 krát.

Prezidentka Zuzana Čaputová bola hostkou jedenkrát, a to v relácii O 5 minút 12. Mimoparlamentné strany pozvala do svojej relácie len TA3. Strana Kotlebovci-ĽSNS v tomto roku nebola hosťom v žiadnej politickej diskusii.

Zdroj: Stratégie

Najpozývanejším politikom je Pellegrini

Najčastejšie diskutujúcim politikom je predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini, ktorý v dueloch vystúpil 6 krát. So štyrmi účasťami ho nasledujú predseda parlamentu Boris Kollár a podpredseda vlády Richard Sulík.

Premiér Igor Matovič diskutoval v politických reláciách trikrát, rovnakú účasť v diskusiách mali aj podpredsedníčka vlády Veronika Remišová a minister práce Milan Krajniak.

Zo strany Smer-SD je najčastejšie diskutujúcim politikom Juraj Blanár, ktorý vystúpil v troch diskusiách, predseda strany Robert Fico bol hosťom v dvoch dueloch.

Po dve účasti v diskusiách mali aj ministri Branislav Gröhling, Eduard Heger a Jaroslav Naď a podpredseda parlamentu Juraj Šeliga. Z opozičných politikov mali po dve účasti exministri Ladislav Kamenický, Ján Richter a Denisa Saková.

Všetkých politikov si môžete pozrieť v tomto grafe:

Zdroj: Stratégie

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.