Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
24.02.2021, 19:00

Televízia Dajto dostala pokutu za Dva a pol chlapa

Hlasitosť programu prekročila stanovenú cieľovú úroveň.

Televízia Dajto dostala pokutu za Dva a pol chlapa
Zdroj: TV Dajto

Rada pre vysielanie a retransmisiu sa na svojom dnešnom zasadnutí zaoberala ďalšími sťažnosťami divákov na vysielanie televízií a rádií. Regulátor uložil dve sankcie v podobe finančného postihu, a to televízii Dajto a Rádiu WOW. 

Pokutu vo výške 3319 eur dostala programová služba Dajto vysielateľa Markíza-Slovakia. Dôvodom bolo porušenie zákona súvisiace s integrovanou hlasitosťou programu Dva a pol chlapa v júni 2020. Vysielateľ nezabezpečil, aby zvuková zložka programovej služby bola v súlade s technickými požiadavkami ustanovenými vyhláškou Ministerstva kultúry SR. Hlasitosť tohto programu bola -22,4 LU, čiže o 0,1 LU vyššia, ako je stanovená cieľová úroveň.

Druhú sankciu vo výške 199 eur udelila Rada vysielateľovi Rádio Wow za to, že na frekvenciách 93,6 MHz Nitra a 106,7 MHz Trenčín v niektorých dňoch v júni 2020 nevysielal programovú službu v súlade s udelenou licenciou.

Z dôvodu ekonomických dopadov spôsobených súčasnou situáciou na elektronické médiá, Rada aj na dnešnom zasadnutí v súlade s uverejneným Vyhlásením ukladala pri porušení zákona sankcie na najnižšej zákonom prípustnej úrovni. Rada bude počas mimoriadneho obdobia šírenia ochorenia Covid-19, okrem výnimočných prípadov závažného porušenia zákona, takto postupovať aj naďalej.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.