Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
26.02.2021, 11:40

Pri televízii strávime denne viac ako štyri hodiny. V regióne V4 sme však až tretí

Najviac sledujú televíziu Maďari, druhí sú Poliaci, tretí Slováci a štvrtí Česi.

Pri televízii strávime denne viac ako štyri hodiny. V regióne V4 sme však až tretí
Zdroj: Dreamstime

Televízna sledovanosť rástla vlani na Slovensku aj v okolitých štátoch z regiónu V4, a to u všetkých vekových skupín divákov. Vývoj ovplyvnila okrem iného pandémia koronavírusu, kedy ľudia trávili viac času doma.

Denne strávia najviac času sledovaním televízie Maďari, druhí sú Poliaci, tretí Slováci a štvrtí Česi. Slovensko a Česko však zaznamenalo spomedzi krajín V4 najvyšší medziročný nárast, denný čas strávený sledovaním televízie stúpol o 8 percent. Vyplýva to z analýzy spoločnosti Atmedia.

Denná sledovanosť sa v Maďarsku zvýšila o 6 percent, zo štyroch hodín a 39 minút na takmer päť hodín, v Poľsku sa zvýšila o dve percentá na štyri hodiny a 23 minút. Slovensko je spomedzi krajín V4 na tretej priečke, denná doba strávená pri televízii sa zvýšila o osem percent a dosiahla štyri hodiny a 17 minút. Podobným tempom sa zvýšila aj v štvrtom Česku na dennú sledovanosť tri hodiny a 41 minút.

Zdroj: Atmedia

​Pre väčšinu krajín ďalej platilo, že sa na TV viac pozerali deti. Najvyšší nárast o 12 percent zaznamenalo Slovensko, kde detskí diváci strávili pri obrazovkách v priemere 2 hodiny a 50 minút, Približne rovnaký čas trávili pred televíznymi obrazovkami tiež deti v Maďarsku.

Zdroj: Atmedia

​Popri spravodajských programov, pri ktorých trávili televízni diváci v predchádzajúcom roku oveľa viac času ako predtým, lebo im poskytovali nové informácie o celosvetovej pandémii a prijatých vládnych opatreniach, zvýšenému záujmu sa tešili aj tematické stanice zamerané na filmy, seriály alebo dokumenty.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.