Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
26.02.2021, 12:20

Najhorší týždeň môjho života skončil, v sledovanosti prekonal Pána profesora

Markíza pripravuje druhú sériu, plánuje ju nakrútiť ešte tento rok.

Najhorší týždeň môjho života skončil, v sledovanosti prekonal Pána profesora
Zdroj: TV Markíza

Najhorší týždeň môjho života sa vo štvrtok 25. februára s divákmi rozlúčil. Seriálovú novinku uviedla televízia Markíza na začiatku tohto roka. Osemdielny komediálny seriál plný nedorozumení a vzťahových katastrof dostal na obrazovke priestor vo štvrtkové večery.

Príbehy seriálových hrdinov sa však definitívne neuzavreli. Televízia oznámila, že pripravuje druhú sériu, plánuje ju nakrútiť ešte v priebehu tohto roka. "So sledovanosťou seriálu Najhorší týždeň môjho života sme spokojní, všetky odvysielané epizódy v štvrtkové večery výrazne porážali konkurenčný seriál. Diváci sa preto môžu tešiť aj na druhú sériu, o ktorej nasadení do vysielania budeme včas informovať," uviedol PR manažér Markízy Lukáš Kočišek. Televízia Joj konkurovala seriálu treťou sériou Nového života a Jednotka Zlatými časmi.

Pri štarte maximum, pri finále najmenej divákov

Najhorší týždeň môjho života odštartoval 7. januára mimoriadne úspešne. Pri obrazovkách Markízy bolo 562-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, čo znamenalo v obchodnej cieľovej skupine 12-54 ročných divákov vysokú sledovanosť na úrovni 12 percent a podiel na trhu 27,1 percenta. Markíza štart novinky podporila aj sponzorovanými SMS správami pred začiatkom vysielania a uviedla ju bez reklamného bloku. Prvá epizóda si pripísala maximum, ďalším siedmym epizódam už sledovanosť pozvoľna klesala.

Finálová časť si vo štvrtok 25. februára dosiahla sledovanosť 7,7 percenta a podiel na trhu 19,4 percenta v cieľovej skupine 12-54. Pozrelo si ju 341-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, čo je najnižší výkon zo všetkých ôsmich častí. Nad polmiliónovou hranicou divákov sa držali prvé dve epizódy, ďalším trom epizódam počet divákov klesol nad hranicu 400-tisíc a posledné tri epizódy už mali sledovanosť pod touto hranicou.

Priemerná sledovanosť lepšia ako pri Sestričkách či Pánovi profesorovi

V priemere si každú epizódu Najhoršieho týždňa môjho života pozrelo 425-tisíc divákov nad 12 rokov, v cieľovej skupine 12-54 si pripísal priemerný rating 9,1 percenta a podiel na trhu 22,2 percenta. Seriál si tak pripísal vyšší priemerný rating v cieľovej skupine 12-54 ako úspešné jesenné seriály Markízy Sestričky a Pán profesor. Pána profesora prekonal Najhorší týždeň aj v priemernom počte divákov vo veku nad 12 rokov.

Tretia séria Sestričiek na jeseň minulého roka dosiahla priemernú sledovanosť 9 percent a podiel na trhu 24,8 percenta v cieľovej skupine 12-54, priemerný počet divákov pri obrazovkách bol 482-tisíc v 12+. Druhý spomenutý seriál Pán profesor si pripísal priemernú sledovanosť 8,9 percenta a podiel na trhu 24,9 percenta v 12-54, priemerný počet divákov v 12+ bol 392-tisíc. 

Od budúceho týždňa mení televízia Markíza kompletne programovú štruktúru a uvedie až sedem premiérových formátov – v pondelok novú sériu Pána profesora a Susedov, v utorok Červené pásky a Dobre vedieť!, vo štvrtok Hornú Dolnú, v piatok novú sériu Svadby na prvý pohľad a v nedeľu šou Tvoja tvár znie povedome.

Najhorší týždeň môjho života je slovenskou adaptáciou britského komediálneho seriálu The Worst Week of My Life, ktorý sa prvýkrát vysielal na stanici BBC One na jar v roku 2004. Druhá séria sa vysielala jeseň 2005 a trojdielny vianočný špeciál The Worst Christmas of My Life (Najhoršie Vianoce môjho života) bol uvedený počas decembra 2006. Lokálne verzie seriálu vznikli napríklad aj v Nemecku, USA, Taliansku, Rumunsku či Grécku. V slovenskej adaptácii sa v réžii Petra Hofericu v role novinára Marcela predstavil Roman Poláčik, jeho snúbenicu Mel stvárnila Kristína Svarinská a jej rodičov Jozef Vajda a Zdena Studenková.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.