Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
03.03.2021, 13:40

Rok s koronavírusom. Bilanciu uplynulého roka prinesie Markíza vo viacerých reláciách

Tento mesiac tomu je tomu presne rok, odkedy Slovensko začalo svoj boj s pandémiou.

Rok s koronavírusom. Bilanciu uplynulého roka prinesie Markíza vo viacerých reláciách
Zdroj: TV Markíza

Tento mesiac tomu bude presne rok, odkedy Slovensko začalo svoj boj s pandémiou nového koronavírusu. Aj keď táto vojna ešte zďaleka nie je vyhratá, ide o istý míľnik a vhodný čas obzrieť sa za udalosťami uplynulých mesiacov.

V piatok 5. marca preto televízia Markíza odvysiela špeciálne monotematické vydanie magazínu Reflex, plné príbehov a osudov ľudí, ktorým koronakríza ovplyvnila život. 

"Vysielanie bude koncipované z viacerých ľudských príbehov. Kým pred rokom sme ani netušili, čo vlastne znamená a čo môže spôsobiť koronavírus a prví pacienti sa doslova hanbili za túto nákazu, dnes sú tí, ktorí v našom okolí neboli infikovaní, pomaly v menšine. Skúsenosti s ochorením Covid-19 má aj množstvo našich kolegov a divákov. Do Reflexu pripravujeme niekoľko silných výpovedí o rôznorodom priebehu tejto nevšednej a ťažkej infekcie," priblížila šéfredaktorka Reflexu Zuzana Štelbaská.

Reportéri relácie oslovili aj ľudí, ktorí pandémiu od začiatku spochybňovali a zmenili názor až po náročnom prekonaní ochorenia. "Zároveň sa chceme pozerať do budúcnosti a vidieť v nej nádej pre nás všetkých. Chápeme každého, kto je z dlhotrvajúcej situácie zúfalý, bezmocný. Prostredníctvom reportáží mu pošleme odkaz, že v tom nie je sám," dodala Štelbaská.

Rok s koronavírusom v spravodajstve

O deň neskôr, v sobotu 6. marca, bude „Rok s koronavírusom“ dominantnou súčasťou hlavnej spravodajskej relácie Televízne noviny.

„Téma pandémia hrá v Televíznych novinách prvé husle už rok. V sobotu sa pozrieme aj na to, ako sa zmenili naše životy, ako sa s touto vážnou situáciou vyrovnávajú lekári v preplnených nemocniciach, ale aj bežní ľudia. Mnohí zostali bez akéhokoľvek príjmu. Čo bude ďalej s našou ekonomikou a kedy príde svetlo na konci tunela,“ poodhalil obsah pripravovaných reportáží šéfredaktor spravodajstva TV Markíza Tibor Mattyašovský.

Téma bude rezonovať aj v Športových novinách a na spravodajskom portáli TVnoviny.sk.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.