Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
07.03.2021, 09:15

Slováci si z Českých levov odniesli štyri sošky. Zabodovali aj v kategórii Najlepší televízny film alebo miniséria

Miniséria Herec získala Českého leva v kategórii Najlepší televízny film alebo miniséria.

Slováci si z Českých levov odniesli štyri sošky. Zabodovali aj v kategórii Najlepší televízny film alebo miniséria
Zdroj: Tvorcovia minisérie Herec s ocenením Český lev. Zľava režisér Peter Bebjak, kreatívna producentka ČT Kateřina Ondřejková, producent Rasťo Šesták a scenárista Petr Bok.

Česká filmová a televízna akadémia v sobotu večer odovzdala prestížne ocenenia Český lev. Štyri sošky putovali aj Slovákom.

Miniséria Herec režiséra Petra Bebjaka si sošku odniesla v kategórii Najlepší televízny film alebo miniséria. Kameraman Martin Štrba získal Českého leva za film Šarlatán, ktorý bol ocenený aj ako najlepší film a získal spolu päť sošiek. Za najlepšie masky vo filme Havel si odniesla sošku Adriana Bartošová s kolegom René Stejskalom. Zlatého leva za najlepší televízny seriál Zradcovia si ako spoluautor odniesol Miro Šifra. Slovenským rodákom je aj Jakub Kudláč, ocenený za najlepšiu hudbu vo filme Krajina v tieni.

Miniséria Herec sa o Českého leva uchádzala s nomináciami v siedmich kategóriách, okrem už spomenutej aj v kategóriách najlepšia herečka v hlavnej úlohe (Jenovéfa Boková) a aj vedľajšej (Elizaveta Maximová), najlepší herec v hlavnej úlohe (Jan Cina), a tiež za scenár (Petr Bok, Pavel Gotthard), kameru (Martin Žiaran) a strih (Marek Kráľovský).

"Získať sošku Českého leva je pre každého obrovským uznaním a získať ju v takejto silnej konkurencii je pre nás nesmierna česť. Ďakujeme českým akademikom za ich hlasy, divákom za ich priazeň, všetkým našim kolegom - pred kamerou aj za kamerou a, samozrejme, Českej televízii a RTVS za možnosť túto minisériu nakrútiť. Päťdesiate roky sú náročným obdobím, s ktorým sme sa ešte stále nedokázali vysporiadať. Už to nie je vojna. Je už mier, ale voľby medzi tým, čo je správne a čo nie, sú rovnako ťažké. Sme radi, že sme dostali možnosť ukázať ľudí, ktorí túto kapitolu z našich dejín žili a že sme znova mohli vidieť, aké jednoduché je zradiť a aké ťažké nepoddať sa," povedal na margo ocenenia producent Rasťo Šesták. Miniséria Herec vznikla v produkcii DNA, Českej televízie a RTVS, na konte má aj nominácie na prestížne ocenenie Prix Europa a na Cenu českej filmovej kritiky za rok 2020.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.