Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
15.03.2021, 08:55

Netflix chce zakročiť proti zdieľaniu hesiel

Streamovacie služby všeobecne doteraz proti zdieľaniu hesla nijako razantne nezakročili.

Netflix chce zakročiť proti zdieľaniu hesiel
Zdroj: Netflix

Americká internetová televízia Netflix testuje funkciu, ktorá u diváka overí, či zdieľa domácnosť s majiteľom účtu. Informovala o tom agentúra Reuters, podľa ktorej by to mohlo viesť k záťahu proti zdieľaniu hesiel. Zhruba tretina používateľov Netflixu sa o svoje heslo podelí najmenej s jedným ďalším človekom, vyplýva z prieskumu spoločnosti Magid.

Obmedzenému počtu zákazníkov Netflixu sa na obrazovke zobrazuje správa, ktorá ich žiada o potvrdenie toho, že zdieľajú domácnosť s majiteľom účtu. Ten dostane overovací kód e-mailom či v textovej správe.

Divák môže overenie odložiť a internetovú televíziu ďalej sledovať. Po opätovnom otvorení služby sa správa objaví znova. Nakoniec môžu byť dotknutí používatelia požiadaní, aby si založili nový účet.

"Test je navrhnutý tak, aby zabezpečil, že Neflix účet používajú ľudia, ktorí sú na to oprávnení," uviedol hovorca americkej firmy.

Najväčšia streamovacia televízia sveta u svojich používateľov sústavne testuje nové funkcie, a nie je preto jasné, či sa spomínané overovanie zavedie v širšom meradle.

Jedna z podmienok služby Netflix uvádza, že používatelia musia žiť v rovnakej domácnosti. Streamovacie služby všeobecne doteraz proti zdieľaniu hesla nijako razantne nepostupovali.

Netflix pri zverejnení hospodárskych výsledkov za štvrtý štvrťrok koncom januára informoval, že má približne 203 miliónov používateľov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.