Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
16.03.2021, 09:30

Facebook v Austrálii uzavrel dohodu o platení za obsah s firmou Ruperta Murdocha

Konglomerát News Corp uzavrel s Facebookom trojročnú zmluvu.

Facebook v Austrálii uzavrel dohodu o platení za obsah s firmou Ruperta Murdocha
Zdroj: CatchNews

Konglomerát News Corp amerického miliardára Ruperta Murdocha dnes uzavrel trojročnú zmluvu s technologickou spoločnosťou Facebook o poskytovaní mediálneho obsahu používateľom sociálnej siete v Austrálii. Informovala o tom agentúra Reuters.

Austrálsky parlament vo februári schválil zákon, ktorý má prinútiť digitálne platformy, ako je Facebook alebo Google, aby platili mediálnym spoločnostiam za využívanie ich spravodajského obsahu.

Facebook sa rovnako ako Google proti zákonu dlho ostro staval. Kvôli sporom ohľadom zákona dočasne zablokoval zdieľanie a prezeranie spravodajského obsahu na svojej platforme v Austrálii. Odblokoval ho potom, čo sa s vládou dohodol na niektorých úpravách zákona.

Na základe trojročnej zmluvy bude sociálna sieť zobrazovať články celoštátneho denníka The Australian či regionálneho The Daily Telegraph v štáte Nový Južný Wales. Dohodu o zdieľaní obsahu uzavrela s Facebookom tiež spravodajská televízia Sky News Australia, uviedla spoločnosť News Corp

V Spojených štátoch platí Facebook už od októbra 2019 spoločnosti News Corp poplatky za poskytovanie jej mediálneho obsahu. Výmenou za to dostáva od Murdochových titulov články, ktoré môže exkluzívne publikovať na svojej platforme Facebook News.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.