Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
16.03.2021, 18:00

Štartuje ôsma séria súťažnej šou Čo ja viem

Dvanásť častí novej série prinesie aj niekoľko zmien.

Štartuje ôsma séria súťažnej šou Čo ja viem
Zdroj: RTVS

Státisíce divákov, desaťtisíce súťažiacich pri televíznych obrazovkách, tisícky študentov, stovky otázok a odpovedí, desiatky známych osobností a jeden moderátor - Marcel Merčiak. To je šou Čo ja viem. 

V piatok 19. marca odštartuje na Jednotke RTVS už ôsma séria úspešnej vedomostnej šou, ktorej súčasťou môžu byť aj diváci pri televíznych obrazovkách. „Fascinuje ma ohlas tejto relácie medzi televíznymi divákmi. Štartuje ôsma séria, čím sa potvrdzuje jej obľúbenosť. Páči sa mi, že sa stretávame so zaujímavými informáciami, s novými, nepoznanými alebo menej známymi skutočnosťami, že si súťažiaci aj diváci môžu neustále rozširovať vedomostný obzor,“ teší sa na novú sériu moderátor Marcel Merčiak.

Nakrúcanie novej série prebehlo počas februára. Zúčastnilo sa ho 60 študentov, ktorí boli prítomní priamo v štúdiu. Štáb pritom dodržiaval prísne hygienické a bezpečnostné opatrenia. Každý, kto bol na nakrúcaní prítomný, bol v každý deň výroby relácie podrobený testovaniu. Nová séria prinesie aj niekoľko zmien. „V publiku bude podstatne menej študentov a zároveň boli medzi nimi dodržané výrazné rozostupy. Súťažiaci - vysokoškolskí študenti v publiku sa môžu tešiť na zaujímavé výhry, tentokrát už nielen v podobe smart telefónov, ale aj iných smart zariadení, napríklad hodiniek a podobne. Samozrejme, víťaz si aj v tejto sérii odnáša aj finančnú výhru. A čo je najdôležitejšie, opäť poputujú finančné sumy aj na zmysluplné charitatívne účely, čo je vlastne jeden z hlavných cieľov programu,” povedal Mikuláš Michelčík, dramaturg relácie.

Dvanásť nových častí už tradične ponúkne divákom pri televíznych obrazovkách možnosť zapojiť sa priamo do súťaže. „Budú si môcť klasicky otestovať svoje vedomosti v pohodlí domova a vyskúšať si tak, aké to je súťažiť v televíznej súťaži. A to takmer za rovnakých podmienok ako súťažiaci v štúdiu,” povedal Mikuláš Michelčík a dodal, že je potrebné si bezplatne stiahnuť aplikáciu Čo ja viem z App Store či Google play, prípadne aktualizovať minuloročnú verziu. Po zadaní emailovej adresy budú po každej odvysielanej časti zaradení do žrebovania o smartfón.

V šou sa proti sebe postavia tri známe osobnosti Slovenska a študenti. Úlohou všetkých súťažiacich bude odpovedať na otázky týkajúce sa všeobecných vedomostí z oblastí od hudby, cez históriu, až po vedeckú oblasť. V prvej epizóde 8. série budú známymi hosťami Slávka Halčáková, Kali a Ján Lašák.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.