Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
22.03.2021, 11:05

Trump sa na sociálne siete vráti prostredníctvom vlastnej platformy

Exprezidentov poradca uviedol, že na ňu pritiahne desiatky miliónov ľudí.

Trump sa na sociálne siete vráti prostredníctvom vlastnej platformy
Zdroj: CNN

Bývalý americký prezident Donald Trump bol na sociálnych sieťach patriacich spoločnosti Facebook a Twitteri jeden z najaktívnejších používateľov. Dovtedy, kým sa platformy nerozhodli zablokovať ho po tom, čo sa jeho priaznivci vlámali 6. januára do Kapitolu. Ako dôvod zablokovania Trumpa na Facebooku, Isntagrame a Twiterri uviedli, že zavádzajú toto opatrenie kvôli hrozbe z nebezpečenstva ďalšieho podnecovania násilností.

Vďaka avizovanej vlastnej sociálnej sieti by sa mal Trump čoskoro do online prostredia vrátiť. Vo vysielaní televízie Fox News to uviedol jeden z Trumpových poradcov.

„Domnievam sa, že návrat prezidenta Trumpa na sociálne siete uvidíme pravdepodobne v priebehu dvoch až troch mesiacov, a to s jeho vlastnou platformou," povedal pre Fox News poradca Jason Miller. „Myslím, že to bude najväčšia senzácia v sociálnych médiách,“ vyhlásil Miller a dodal: „Každý bude čakať a sledovať, čo presne prezident Trump robí.“

Vlastná sociálna sieť bude pre Trumpa výhodou, pretože bude fungovať na základe politiky, ktorú si určí on sám. Znamená to, že nebude kontrolovaná pravdivosť a fakty v jeho príspevkoch. Regulátori, ako je to pri ostatných sociálnych sieťach, nebudú príspevky označovať za zavádzajúce či nepravdivé a to dáva Trumpovi plnú moc nad svojim publikovaným obsahom.

„Myslím, že prezident vie, akým smerom sa chce vydať. Táto nová platforma bude veľká. Každý ho chce, pritiahne na ňu milióny a milióny, desiatky miliónov ľudí,“ uviedol tiež Miller.

Ďalšie podrobnosti týkajúce sa novinky na poli sociálnych médií Trumpov poradca neuviedol.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.