Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
23.03.2021, 09:00

Moderátorka v rozhovore s Trumpom chybne oznámila odchod ministra

Trump stihol údajnú rezignáciu privítať.

Moderátorka v rozhovore s Trumpom chybne oznámila odchod ministra
Zdroj: Fox News

Nepríjemné nedorozumenie dnes postretlo tím včerajšieho dopoludňajšieho vysielania americkej televízie Fox News na čele s moderátorkou Harris Faulknerovou. Tá počas svojho programu oznámila rezignáciu ministra vnútornej bezpečnosti Alejandra Mayorkase, vzápätí sa ale musela opraviť, pretože jej výrok nebol pravdivý. K prešľapu došlo uprostred rozhovoru s bývalým prezidentom Donaldom Trumpom, ktorý medzitým stihol údajnú rezignáciu privítať.

"Šéf Ministerstva vnútornej bezpečnosti Alejandro Mayorkas rezignoval, pán prezident," povedala skúsená reportérka, ktorá vo Fox News pôsobí cez 15 rokov. Divákom predtým odkázala, že si chce informáciu overiť u svojho tímu, aj tak ale nakoniec oznámenie urýchlene vyslovila. Následne s nervóznym výrazom počúvala pokyny zo zákulisia, zatiaľ čo Trump už na neoverenú informáciu reagoval.

"Nie som prekvapený. Dobre. To je pre našu krajinu veľké víťazstvo," povedal bez váhania exprezident, než ho Faulknerová stihla zastaviť. "Odpusťte mi, odpustite mi, to sa nestalo, a ospravedlňujem sa," povedala. Naznačila, že chyba vzišla z toho, ako počúvala Trumpa a zároveň kolegov v štúdiu.

Výrok o ministrovi Mayorkasovi nebol jediným nepodloženým tvrdením, ktoré v rozhovore zaznelo. Trump v ňom popri útokoch na súčasnú administratívu znovu propagoval konšpiračné teórie, podľa ktorých on v skutočnosti vyhral novembrové prezidentské voľby.

"Za mňa sme voľby vyhrali. Mali sme skvelé voľby," povedala bývalá hlava štátu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.