Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
23.03.2021, 14:05

Pán profesor siahal na rekord, opäť sa dostal nad pol milióna divákov

Druhá séria Pána profesora si drží postavenie pondelkového lídra.

Pán profesor siahal na rekord, opäť sa dostal nad pol milióna divákov
Zdroj: TV Markíza

Rodinný komediálny seriál Pán profesor si na obrazovkách televízie Markíza získava čoraz väčšiu divácku priazeň. V pondelok 22. marca sa so svojou štvrtou epizódou priblížil na dosah k svojmu doterajšiemu rekordu.

Premiérová časť s názvom Anorexia dosiahla v cieľovej skupine 12-54 ročných divákov v rámci doterajšej histórie seriálu druhú najvyššiu sledovanosť 12,6 percenta a rovnako aj druhý najlepší trhový podiel 31,8 percenta. Medzitýždenne si tak Pán profesor polepšil o jeden ratingový bod a iba jedna desatina ho delila od doterajšieho rekordu, ktorý si drží prvá epizóda. 

V tejto cieľovej skupine sa zároveň stal najsledovanejším programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc. Konkurenčné Inkognito zaznamenalo na TV Joj podiel na trhu 13,4 percenta a film Deti na Jednotke RTVS podiel na trhu 5,7 percenta.

Pán profesor včera prilákal k obrazovkám 533-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, čo je najlepší výsledok tohtoročnej série a druhý najlepší výsledok od vlaňajšieho štartu seriálu. V porovnaní s minulým týždňom sa jeho sledovanosť zvýšila o 64-tisíc divákov. Nad hranicou pol milióna divákov sa v jarnej televíznej sezóne pohybujú ešte nedeľná šou Markízy Tvoja tvár znie povedome a historický seriál Slovania televízie Joj.

V univerzálnej cieľovej skupine 12+ sa najsledovanejším programom dňa stala hlavná spravodajská relácia Televízne noviny, ktorú si nenechalo ujsť 639-tisíc divákov. V cieľovej skupine 12-54 im patrila 2. priečka s ratingom 11,3 percenta a trhovým podielom 31 percent. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.