Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
29.03.2021, 13:55

Svadba na prvý pohľad prekročila pol milióna, dotiahla sa na Tvoju tvár

Lídrom týždňa sa stal pondelkový Pán profesor, rekord si pripísalo Na hrane.

Svadba na prvý pohľad prekročila pol milióna, dotiahla sa na Tvoju tvár
Zdroj: TV Markíza

Druhej sérii Svadby na prvý pohľad pribúdajú diváci. Kým prvú a druhú epizódu svadobnej šou sledovalo 438-tisíc divákov, tretia už mala 497-tisíc divákov a štvrtá epizóda už v piatok 26. marca prekročila pol miliónovú hranicu. Pozrelo si ju 509-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov a najvyššiu sledovanosť si pripísala aj v obchodnej cieľovej skupine mladších, 12-54 ročných divákov.

Dosiahla rating 10,9 percenta a podiel na trhu 27,9 percenta, pričom pred štyrmi týždňami šou štartovala na 9 ratingoch pri trhovom podiele necelých 22 percent. Najvyššie zastúpenie pri obrazovkách mali mladé diváčky vo veku od 12 do 24 rokov, ktoré Markíze v čase vysielania šou zabezpečili trhový podiel 44,5 percenta.

Svadba na prvý pohľad tak v tejto cieľovej skupine predbehla aj šou Markízy Tvoja tvár znie povedome, ktorá si v nedeľu 28. marca pripísala najnižší výkon v tejto sezóne. Pozrelo si ju 511-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, pričom týždeň predtým si pripísala rekordných 582-tisíc divákov. V cieľovej skupine 12-54 dosiahla sledovanosť 9,9 percenta, čo je o 1,4 bodu menej voči týždňu predtým.

Lídrom týždňa sa tak stal pondelkový Pán profesor so sledovanosťou 12,6 percenta v cieľovej skupine 12-54, ktorého si pozrelo 533-tisíc divákov. Spomedzi nespravodajských relácií mala viac divákov, 555-tisíc, len nedeľná diskusia O 5 minút 12.

Futbalová sobota

Tradičný silný sobotný program Jednotky RTVS – trojkombinácia Záhad tela, Pumpy a talk show Neskoro večer, musela ustúpiť športovému prenosu z kvalifikácie na Majstrovstvá sveta vo futbale 2022. Súboj slovenských futbalistov s Maltou sledovalo 393-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov a tento športový prenos sa stal najsledovanejším nespravodajským programom dňa.

Počas uplynulého týždňa mal vysokú sledovanosť aj stredajší športový prenos z kvalifikácie na MS vo futbale 2022. Duel Slovenska s Cyprom sledovalo 388-tisíc divákov a v danom čase bola Jednotka aj trhovou jednotkou.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 37% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.