Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
29.03.2021, 16:15

Personálne zmeny v tíme prezidentky Čaputovej

Novým riaditeľom Odboru komunikácie sa stal bývalý novinár.

Personálne zmeny v tíme prezidentky Čaputovej
Zdroj: TASR/Martin Baumann

V Odbore komunikácie Kancelárie prezidentky SR Zuzany Čaputovej nastali personálne zmeny. Informoval o nich hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Novým riaditeľom Odboru komunikácie Kancelárie prezidentky SR sa stal Jozef Matej, ktorý doteraz pôsobil na pozícii vedúceho video a audio tímu v denníku SME a v minulosti ako šéfeditor spravodajstva RTVS, na rôznych pozíciách v spravodajských portáloch Aktuality.sk a Aktuálne.sk, ktorý viedol aj ako šéfredaktor, v denníku Hospodárske noviny a v televízii TA3. Na pozícii nahradil Martinu Goffovú, ktorá sa stala vedúcou oddelenia pre styk s verejnosťou, ktorého agendou sú podnety a žiadosti od občanov.

Odbor komunikácie zabezpečuje činnosti kancelárie v mediálnej oblasti a v oblasti styku s verejnosťou. Spracúva masmediálnu politiku vo vzťahu k prezidentke republiky a kancelárii a koordinuje výstupy vo vzťahu k verejnosti a k orgánom verejnej správy. Informuje verejnosť prostredníctvom masmédií a internetu o výkone funkcie prezidentky republiky. 

Vedúcim prezidentskej kancelárie je od 16. januára 2021 Metod Špaček, ktorý predtým pôsobil ako riaditeľ Odboru medzinárodného práva na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky a bol tiež splnomocnencom vlády SR v konaní pred Medzinárodným súdnym dvorom v Haagu vo veci Sústavy vodných diel Gabčíkovo-Nagymaros.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.