Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
31.03.2021, 08:00

Režisér Bebjak nakrúcal v Trnave film pre RTVS

Film Jozef Mak bude súčasťou vianočnej programovej ponuky.

Režisér Bebjak nakrúcal v Trnave film pre RTVS
Zdroj: DNA Production

Historické centrum Trnavy obsadili v utorok filmári. Štáb s režisérom Petrom Bebjakom tam nakrúcal niekoľko scén pre nový televízny film Jozef Mak podľa románu Jozefa Cígera Hronského, ktorý vzniká pre RTVS.

"Točíme tri scény, do uličky sme inštalovali jarmok so stánkami, kde účinkuje okolo 70 komparzistov," uviedol Bebjak pre TASR. Súčasťou nakrúcacieho dňa v Trnave je aj záverečná scéna pred pekárstvom, kde sa stretne Jozef Mak v podaní Dávida Hartla so svojím bratom. Nakrúcalo sa na Námestí sv. Mikuláša a v historickej uličke M. Sch. Trnavského.

"Trnava je pre naše potreby dobrá lokácia," konštatoval Bebjak, ktorý mesto, ako spomenul, pozná ešte z čias svojho hereckého účinkovania v trnavskom divadle. Ďalšími filmovacími lokáciami filmu sú Múzeum oravskej dediny v Zuberci, kde DNA Production pre RTVS vyrábala aj rozprávku Vianočné želanie, a tiež Komárno či Banská Štiavnica.

Zdroj: DNA Production

Okrem Dávida Hartla sa vo filme predstavia Judit Bárdos, Tomáš Maštalír, Diana Mórová, Alexander Bárta, Judita Hansman a ďalší. Kameramanom je Martin Rau, scenár napísal Ondrej Šulaj. Producentom je Rastislav Šesták. Film vzniká pre RTVS v spolupráci s DNA Production. Bude súčasťou jej vianočnej programovej ponuky.

“Príbeh Jozefa Maka - človeka milión - je súčasťou zoznamu povinnej literatúry na školách už celé desaťročia. Všetci ho poznáme, ale pravda je, že málokto ho naozaj čítal. A pritom je to úžasné dielo plné vášní všetkého druhu. Ukazuje nám hrdinu, ktorému rozumieme, človeka, akých stretávame veľa, ale o to je zaujímavejší. Chceme na obrazovky priniesť príbeh, ktorému porozumejú diváci všetkých vekových kategórií a ktorý ukáže, že slovenská klasika nám má čo ponúknuť,” povedal producent Rasťo Šesták.

Historické centrum Trnavy je častým miestom, ktoré si vyberajú filmári pre svoje diela. Najstarší Trnavčania spomínajú na nakrúcanie Štvorylky alebo Poslednej bosorky, na rôznych miestach s historickými i súdobými kulisami sa točili scény do Čenkovej detí, Jedného dňa pre starú paniu, do Ružových snov, Námestia sv. Alžbety, Čistých rúk, Lampáša malého plavčíka. Filmári si vybrali mesto aj pre rozprávku Zázračný nos, Výlet do mladosti, Adama Šangalu, Červené víno, Kým kohút nezaspieva či Agávu.

Zdroj: TASR

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.