Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
09.04.2021, 07:00

Facebook ponúkne používateľom viac kontextu a väčšiu kontrolu nad vlastným News feedom

Spoločnosť chce svojim používateľom pomáhať správne chápať to, z akého dôvodu sa im v kanáli vybraných príspevkov zobrazuje konkrétny obsah.

Facebook ponúkne používateľom viac kontextu a väčšiu kontrolu nad vlastným News feedom
Zdroj: Facebook

Spoločnosť Facebook predstavuje nový nástroj, vďaka ktorému budú mať jeho používatelia väčšiu kontrolu nad zdieľaným obsahom v rámci kanála vybraných príspevkov. Odteraz totiž budú môcť pri zverejnených príspevkoch obmedziť okruh osôb, ktoré ich komentujú, a to vďaka výberu z ponuky od možnosti “každý kto môže vidieť daný príspevok” až po možnosť sprístupniť príspevok používateľom a stránkam, ktoré v príspevku označili.

Zmyslom kanála vybraných príspevkov je prepojiť používateľov Facebooku s tým, čo ich najviac zaujíma – s priateľmi a známymi, so zaujímavým obsahom a svetom okolo nich. Podobu kanála vybraných príspevkov každodenne ovplyvňujú facebookoví priatelia používateľa, stránky, ktorým dá používateľ "to sa mi páči", skupiny, ku ktorým sa pridá, a obsah, na ktorý reaguje.

Upravením okruhu používateľov, ktorí môžu príspevky komentovať, získajú používatelia väčšiu kontrolu nad svojím zdieľaným obsahom a môžu tak obmedziť potencionálne nežiadúce interakcie. Verejne známa osobnosť, tvorca obsahu alebo značka môžu taktiež obmedziť svoj okruh používateľov, ktorí komentujú ich verejné príspevky, vďaka čomu sa budú cítiť bezpečne a budú mať možnosť zapojiť sa do zmysluplnejšej diskusie so svojou komunitou.

Vďaka tomuto novému nástroju majú používatelia kontrolu nad svojím kanálom vybraných príspevkov a môžu si ich usporiadať tak, aby čo najlepšie odrážali ich záujmy a priority. Spoločnosť Facebook chce svojim používateľom aj naďalej pomáhať správne chápať to, z akého dôvodu sa im v kanáli vybraných príspevkov zobrazuje konkrétny obsah.

Kontrola nad tým, čo sa zobrazuje v News feede

V októbri roku 2020 zjednodušila spoločnosť Facebook svojim používateľom triedenie a prechádzanie kanálmi vybraných príspevkov a dala im tak väčšiu kontrolu nad tým, čo sa im zobrazuje v kanáli vybraných príspevkov. Spustila tiež nový nástroj nazvaný “Obľúbené”, vďaka ktorému majú používatelia v kanáli vybraných príspevkov kontrolu nad príspevkami svojich priateľov a stránok, ktoré ich najviac zaujímajú a ktoré považujú za prioritné.

Požívatelia si môžu vybrať až 30 priateľov a stránok, ktoré si následne môžu pridať do Obľúbených. Ich príspevky sa potom zobrazia v kanáli vybraných príspevkov vyššie, vďaka filtru je navyše možné tieto príspevky zobraziť aj samostatne. Veľmi využívanú funkciu Obľúbené používatelia nájdu vo filtrovaciom menu, ktoré je novo dostupné v hornej časti kanála vybraných príspevkov.

Toto nové menu taktiež umožňuje jednoduchší prístup k sekcií Najnovšie, čím výrazne zjednodušuje prepínanie medzi algoritmicky zoradeným kanálom vybraných príspevkov a kanálom príspevkov zoradených chronologicky, s najnovšími príspevkami zobrazenými na prvom mieste.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 54% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.