Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
02.04.2021, 08:00

10 seriálových tipov podľa redakcie Stratégií

Výber naznačuje, že preferujeme minisérie, ale nájdu sa aj dlhšie príbehy viacerých sérií.

10 seriálových tipov podľa redakcie Stratégií
Zdroj: Stratégie

Veľkonočné sviatky ani v tomto roku nebudú také, na aké si spomíname ešte z roku 2019. Opäť, ako v minulom roku, budeme voľné dni tráviť v bubline a tak pravdepodobne zostane čas aj na sledovanie seriálov, ktorých širokú škálu ponúkajú streamovacie služby.

V redakcii sme sa pri tejto príležitosti rozhodli podeliť o zoznam seriálov, ktoré máme umiestnené na top 10 priečkach vlastného rebríčka.

CALIPHATE (Netflix)

Dramatický švédsky seriál mal premiéru v januári 2020. Na streamovacej službe SVT Play sa stal najsledovanejším seriálom a tak oň prejavil záujem aj Netflix, kde sa tešil mimoriadnemu úspechu. Dej osemdielnej prvej série je skutočným príbehom troch stredoškolských dievčat, ktoré sa podarilo členom Islamského štátu zlanáriť do svojich radov. Napínavý seriál má viacero dejových línií, ktoré približujú hrozivý terorizmus a praktiky Islamského štátu.

THE CROWN (Netflix)

Seriál The Crown vyšiel na Netflixe už v roku 2016. Každá jeho séria pritiahla viac a viac divákov. Dnes má štyri série a patrí medzi najsledovanejšie seriály s viacerými oceneniami. V roku 2022 sľubujú tvorcovia už piatu sériu.

The Crown zobrazuje historické udalosti za vlády Alžbety II., jej osobný život a aj ľudí okolo nej. Seriál odkrýva viacero tabu tém z kráľovskej rodiny. Británia v tejto súvislosti ešte na konci minulého roka požiadala Netflix aby uviedol, že populárny seriál je fikciou.

CHERNOBYL (HBO)

Päťdielnu minisériu o jadrovej havárii z roku 1986, ktorá je považovaná za jednu z najhorších katastrof v histórii spôsobených človekom, určite netreba predstavovať. Ak ste tento seriál o jadrovej elektrárni v Černobyle na Ukrajine ešte nevideli, určite odporúčame.

THE QUEEN'S GAMBIT (Netflix)

Opäť sedemdielna miniséria zobrazujúca život nadanej mladej dámy Beth Harmon. Dej je zasadený do päťdesiatych rokov minulého storočia a začína sa v sirotinci, kde v sebe Beth objaví mimoriadny talent na šach. Ruka v ruka s nevídaným talentom však prichádza aj závislosť od sedatív, ktoré deťom v sirotinci podávajú. Ide o zaujímavý príbeh boja so závislosťou a nesmiernym nadaním v šachovom svete, kde dominujú muži.

WHEN THEY SEE US (Netflix)

Štvordielna miniséria When They See Us je smutným príbehom nespravodlivo odsúdených piatich mladých chlapcov, ktorí boli obvinený zo zločinu, ktorí nespáchali. Prípad sa odohral v roku 1989 v newyorskom Central Parku, kde sa rozhodla partia afroamerických mladíkov nezávisle od seba zájsť. V rovnakom čase sa v Central Parku stala vražda mladej bežkyne. Dve nesúvisiace udalosti sa zmenili na chaos v podobe nevysvetliteľných postupov polície, až vyústili do zadržania detí. Príbeh je ukážkou nespravodlivosti v najsilnejšej forme. Mladíkom zadržanie na niekoľko rokov absolútne zmenilo život.

THE UNDOING (HBO)

Zdanlivo idylický život terapeutky, jej manžela a syna obráti naruby vražda a reťazec ďalších navažujúcich nepríjemných situácií. Mysteriózna krimi miniséria má napínavú zápletku, výborné herecké výkony a prekvapivý zvrat. To jej zabezpečilo divácky záujem a popularitu na HBO.

UNORTHODOX (Netflix)

Štyri epizódy seriálu Unorthodox diváka prenesú do Williamsburgu v New Yorku, konkrétne komunity ortodoxne žijúcich Židov, ktorí uprostred veľkomesta dodržiavajú svoje prísne pravidlá a tradície. Hlavnou hrdinkou je Esther, ktorá sa rozhodne opustiť Chasidskú kultúru charakteristickú silnou vierou a odíde do Berlína, kde spozná samu seba a úplne odlišný život. Seriál je inšpirovaný skutočným príbehom.

THIS IS US

Aby sme nepísali iba o minisériách, pozornosť si zaslúži aj This is us. Tvorcom sa podarilo udržať si divákov každou epizódou a postupne gradovali príbeh až do piatej série, ktorá mala premiéru v minulom roku. Fanúšikovia seriálu vyzdvihujú zaujímavé poňatie vzťahov a dojímavé a autentické spracovanie príbehu jednej rodiny.

LA CASA DE PAPEL (Netflix)

Nemôžeme zabudnúť na španielsky seriálový fenomén, ktorý odštartoval v roku 2017. Sledovanosť príbehu o bande lupičov sa veľmi rýchlo vyšplhala medzi top najsledovanejšie seriály hlavne po tom, čo jej práva zakúpil Netflix a sprístupnil tak seriál celému svetu. Ak hľadáte niečo oddychové, no zároveň napínavé, odporúčame.

EUPHORIA (HBO)

Dramatický seriál o dospievajúcej mládeži je príbehom ich oboznamovania sa s láskou, priateľstvom, sexom, drogami a sociálnymi sieťami. Hlavnou postavou je americká herečka a speváčka Zendaya. Seriál má dve série.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.