Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
31.03.2021, 18:45

Svěrákovci natáčajú novú komédiu Betlehemské svetlo

Pozrite si video z prvého natáčacieho dňa.

Svěrákovci natáčajú novú komédiu Betlehemské svetlo
Zdroj: Magic box

Deň po svojich 85. narodeninách začal Zdeněk Svěrák natáčať film Betlehemské svetlo, v ktorom si zahrá hlavnú rolu. Režisér Ján Svěrák obsadil do ďalších rolí Danielu Kolářovú, Terezu Rambu a Vojtěcha Koteka.

„Film bude o hľadaní životnej harmónie, o hranici medzi vyrovnanosťou a rezignáciou, a túto ťažkú tému rozptýlime humorom, štylizáciou a veľkým nadhľadom,“ vysvetľuje režisér Ján Svěrák. Scenár vychádza z knižného bestselleru Povídky a Nové Povídky Zdeňka Svěráka a je rozprávaný ako príbeh o spisovateľovi, ktorému do bežného života vstupujú postavy z vlastných poviedok.

„Hrám spisovateľa Šejnohu,“ prezradil autor predlohy Zdeněk Svěrák. „Ten človek ako by mi z oka vypadol. Je len o trochu vtipnejší než ja.“

O špecifický vizuál filmu sa postará kameraman Vladimír Smutný, držiteľ ôsmich Českých levov, ktorý spolupracoval so Svěrákovcami už pred 25 rokmi na Koljovi. O strih celého filmu sa po prvýkrát postará pokračovateľ rodinnej tradície, syn režiséra a vnuk hlavného predstaviteľa, František Svěrák.

Hlavné postavy okrem Zdeňka Svěráka stvárnia Daniela Kolářová, Vojtěch Kotek a Tereza Ramba. V ďalších rolách sa predstavia Ondrej Vetchý, dánska herečka Patricia Schumann a Jitka Čvančarová.

Snímka Betlehemské svetlo sa bude natáčať od konca marca do mája prevažne v Prahe. Premiéru filmu tvorcovia plánujú na apríl roku 2022 a do slovenských kín ho uvedie spoločnosť Magic Box Slovakia..

Pozrite si video z prvého natáčacieho dňa: 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.