Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
08.04.2021, 13:55

Televízie si v marci polepšili, stúpla aj návštevnosť ich webov

Televíziám v marci stúpla sledovanosť programu aj návštevnosť webov, pokles zaznamenali len portály JOJky.

Televízie si v marci polepšili, stúpla aj návštevnosť ich webov
Zdroj: pexels.com

Najväčšie televízne skupiny otvorili jarnú sezónu s vyššími výkonmi ako predchádzajúci mesiac. Najvýraznejšie posilnila skupina Markíza, ktorá v cieľovej skupine 12-54 dosiahla priemerný celodenný trhový podiel 27 percent a pozíciu trhového lídra si obhájila 30 z 31 marcových dní. Jeden deň si pripísala prvenstvo skupina Joj, ktorá marec uzavrela s podielom na trhu 20,3 percenta. Skupina Markíza si v porovnaní s februárom 2021 polepšila o 0,9 a skupina Joj o 0,5 percentného bodu.

Marcové víťazstvo patrilo skupine Markíza aj v prime-time (19:00-22:00), keď zaznamenala priemerný podiel na trhu 30,8 percenta a pozíciu trhového lídra si držala 30 z 31 marcových dní. Jeden deň si pripísala prvenstvo skupina Joj, ktorá marec uzavrela s podielom na trhu 23,5 percenta. Skupina Markíza si v porovnaní s februárom 2021 polepšila až o 2,1 percentného bodu, skupina Joj medzimesačne pol bodu stratila.

​Keď sa na výkony komerčných televíznych skupín pozrieme v medziročnom porovnaní, tak v 12-54 boli ich celodenné výkony na rovnakej úrovni ako v marci 2020 (skup. Joj si polepšila o 0,1 p.b.), v prime time však zaznamenali obe skupiny nižší výkon o 1,4 percentného bodu .

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 69% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.