Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
12.04.2021, 20:57

Nový premiér má mediálneho poradcu, vyberá si aj hovorcu

Ivan Štulajter je bývalý novinár, bol poradcom Richarda Sulíka.

Nový premiér má mediálneho poradcu, vyberá si aj hovorcu

Nový premiér Eduard Heger pre Denník N potvrdil, že na úrad vlády sa s ním už presťahoval aj jeho doterajší mediálny poradca Ivan Štulajter. Zároveň povedal, že „určite bude posilňovať komunikačný tím a určite bude mať hovorcu".

Ivan Štulajter je bývalý novinár, ktorý je spätý najmä s denníkom Sme, neskôr pracoval pre Rádio Slobodná Európa. Pár mesiacov pôsobil aj v Hospodárskych novinách. Ako komunikačný poradca pracoval pre SaS a Richarda Sulíka.

Informácia o tom, že nový premiér si hľadá hovorcu, je zaujímavá aj preto, že jeho predchodca Igor Matovič žiadneho nemal, s komunikáciou si postačil sám, oficiálne stanovisko často zverejňoval jemu príznačným "autentickým spôsobom" v statusoch na Facebooku. Komunikáciu expremiéra odborníci označovali za neprofesionálnu.

Igor Matovič si v úlohe premiéra hľadal človeka do pozície svojho hovorcu. V apríli minulého roku denník Sme napísal, že novým hovorcom Igora Matoviča bude bývalý redaktor RTVS Martin Kalužák, ten vzápätí informáciu poprel. S informáciou o novej hovorkyni premiéra prišiel portál Pluska, ktorý v apríli informoval, že hovorkyňou premiéra Igora Matoviča má byť bývalá súťažiaca v Superstar Dominika Stará. Tá ale Matovičovu ponuku odmietla. Igor Matovič počas celého svojho pôsobenia v úlohe premiéra stoličku hovorcu neobsadil.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.