Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
15.04.2021, 16:10

Markíza a TA3 odvysielajú v sobotu priamy prenos z poslednej rozlúčky s britským princom Philipom

Mimoriadnymi reláciami budú sprevádzať moderátori v spoločnosti zaujímavých hostí.

Markíza a TA3 odvysielajú v sobotu priamy prenos z poslednej rozlúčky s britským princom Philipom
Zdroj: TASR/AP

Televízia Markíza v sobotu, 17. apríla 2021 so začiatkom o 15:25 hod., zaraďuje do svojho vysielania mimoriadnu reláciu s názvom Rozlúčka s princom Philipom. V priamom prenose v nej divákom sprostredkuje poslednú rozlúčku s jeho kráľovskou výsosťou princom Philipom, vojvodom z Edinburghu. Naživo ju slovenským divákom prinesie aj televízia TA3 v mimoriadnom štúdiu, ktoré sa začne o 15.45 h. 

Princ Philip zomrel v piatok 9. apríla vo veku 99 rokov. Na jeho poslednej ceste ho odvezie špeciálne upravené auto britskej značky Land Rover, na ktorej designe a technických úpravách sa Philip osobne podieľal. Na sobotňajšom pohrebe v kaplnke svätého Juraja na zámku Windsor sa zúčastní len 30 hostí, predovšetkým členov rodiny. Navzdory tradícii na sebe muži z kráľovskej rodiny nebudú mať uniformy, ale civilné obleky.

"Naživo odvysielame celú oficiálnu časť smútočného sprievodu britskej kráľovskej rodiny na hrade Windsor, vojenské pocty a simultánne tlmočenú zádušnú omšu z Kaplnky svätého Juraja za vojvodu z Edinburghu," priblížil Tibor Mattyašovský, šéfredaktor spravodajstva TV Markíza.

Mimoriadnou reláciou bude zo štúdia TV Markíza v Záhorskej Bystrici sprevádzať moderátorka Zlatica Švajdová Puškárová v spoločnosti odborníčky na diplomatický protokol a etiketu Kataríny Strýčkovej a ďalších zaujímavých hostí.

"S našimi hosťami sa pozrieme na život princa Philipa, ktorý po boku kráľovnej Alžbety strávil viac ako 70 rokov. Vrátime sa k jeho návšteve Slovenska v roku 2008, ale zhodnotíme aj vzťahy v kráľovskej rodine a budúcnosť britskej monarchie," dodal Mattyašovský. Stream bude k dispozícii aj návštevníkom spravodajského portálu TVnoviny.sk.

Zdroj: TV Markíza

Na TA3 nebudú rovnako chýbať zaujímavé reportáže z prostredia kráľovskej rodiny, naživo tlmočené prejavy z pohrebu a tiež rozhovory s odborníkmi na britskú kráľovskú rodinu aj o tom, či pohreb prinesie uzmierenie v kráľovskej rodine, ktorá po odchode Harryho a Meghan prežíva najväčšiu krízu od smrti princeznej Diany. Prinesie tiež exkluzívne rozhovory so Slovákmi, ktorí sa s princom Philipom osobne stretli.

Pohreb na TA3 budú spolu s moderátormi Robertou Gregorovou a Tomášom Verníčkom naživo komentovať v štúdiu Mária Holubová – odborníčka na protokol a britskú monarchiu a Branislav Kováčik – dekan Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Na smutnú udalosť operatívne reaguje aj streamovacia služba VOYO, ktorej predplatitelia si už v najbližších dňoch budú môcť pozrieť výnimočný dokument s názvom Princ Philip – portrét (Prince Philip: An Extraordinary Life). Do ponuky bude zaradený ako pocta významnému členovi britskej kráľovskej rodiny, ktorý zomrel 9. apríla 2021 vo veku nedožitých sto rokov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.