Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
21.04.2021, 17:15

Andrea Cocherová je novou podpredsedníčkou Rady pre vysielanie a retransmisiu

V tajných voľbách ju dnes zvolili členovia Rady.

Andrea Cocherová je novou podpredsedníčkou Rady pre vysielanie a retransmisiu
Zdroj: Andrea Cocherová, foto: Alex Rymšinová

Rada pre vysielanie a retransmisiu si dnes v tajných voľbách zvolila za novú podpredsedníčku Andreu Cocherovú, ktorá sa stala členkou Rady 14. januára 2021. Vo funkcii bude pôsobiť šesť rokov. Podľa zákona o vysielaní a retransmisii podpredsedníčka Rady vykonáva kompetencie predsedníčky Rady v dobe jej neprítomnosti.

Andrea Cocherová bola dlhoročnou šéfkou komunikácie spoločnosti Orange, správkyňou jej nadácie a riaditeľkou Plesu v opere. Za členku Rady pre vysielanie a retransmisiu ju navrhla Rada pre reklamu, v ktorej zastáva post viceprezidentky a zároveň je členkou jej Arbitrážnej komisie.

Rada pre vysielanie a retransmisiu je správny orgán, ktorý vykonáva štátnu reguláciu v oblasti rozhlasového a televízneho vysielania, retransmisie a poskytovania audiovizuálnych mediálnych služieb na požiadanie. Zložená je z deviatich členov. Funkčné obdobie členov rady je šesť rokov. Novými členmi sa okrem Andrey Cocherovej stali Pavel Izrael, Lenka Jakubčová a Katarína Začková.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.