Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
22.04.2021, 17:10

Premiér Heger si buduje komunikačný tím. Má novú šéfku tlačového odboru, hľadá si hovorcu

Novou riaditeľkou tlačového a informačného odboru sa stala Simona Mikušová.

Premiér Heger si buduje komunikačný tím. Má novú šéfku tlačového odboru, hľadá si hovorcu
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Úrad vlády posilňuje svoj komunikačný tím. Novou poverenou riaditeľkou Tlačového a informačného odboru bude Simona Mikušová, ktorá podľa slov úradu pôsobila od roku 2004 v médiách. Pribudnúť by mal aj hovorca alebo hovorkyňa premiéra. Pozícia hovorcu zostala počas pôsobenia expremiéra Igora Matoviča neobsadená.  

Mikušová podľa slov úradu berie ponuku pracovať na tejto pozícii ako výzvu. "Som si vedomá zodpovednosti, ktorú táto pozícia prináša. Mojím cieľom je nastaviť profesionálnu a korektnú komunikáciu smerom k verejnosti a médiám. Do tímu pribudne aj hovorca premiéra, ktorého verejnosti aj médiám predstavíme čoskoro," uviedla.

Mikušová médiách pôsobí od roku 2004. Začínala v denníku SME, neskôr pracovala v televízii TA3 ako redaktorka zahraničného spravodajstva a moderátorka a posledných 9 rokov v televízii Markíza ako vedúca redakcie zahraničia Televíznych novín. Vyučuje tiež na Katedre žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Absolvovala viacero študijných a výskumných pobytov: na Laponskej univerzite vo Fínsku, v Číne v meste Huaxian, v USA na Floridskej univerzite a Virgínskej štátnej univerzite. Je autorkou monografie Teória gatekeepingu, jej vývoj a adaptácia na virtuálny svet a viacerých odborných štúdií.

Úrad vlády doplnil, že ďalšími členkami komunikačného tímu sa stanú Agáta Staneková a Lucia Ježeková Havlíková, ktoré rovnako dlhšiu dobu pôsobili v médiách. 
Staneková sa venovala zahraničnému spravodajstvu v RTVS a TA3, pracovala tiež dlhé roky v slovenskom vysielaní BBC. Ježeková Havlíková pôsobila ako komunikačný expert v Slovenskej komore daňových poradcov a rovnako vo verejnoprávnej RTVS a spravodajskej televízii TA3.

Nový komunikačný tím si premiér Eduard Heger začal budovať hneď po nástupe do funkcie. Spolu s ním sa už na Úrad vlády presťahoval jeho doterajší mediálny poradca Ivan Štulajter, ktorý ako komunikačný poradca pracoval aj pre stranu SaS a jej predsedu Richarda Sulíka.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.