Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
30.04.2021, 12:15

Víkendové politické diskusie: Heger, Kolíková, Budaj, Blanár a Raši o uvoľňovaní opatrení či Pláne obnovy

Prinášame prehľad hostí a tém víkendových politických relácií v RTVS, na Markíze a TA3.

Víkendové politické diskusie: Heger, Kolíková, Budaj, Blanár a Raši o uvoľňovaní opatrení či Pláne obnovy
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Hlavnou témou víkendových politických diskusií budú priority Plánu obnovy a programové vyhlásenie vlády, pri ktorom niektorí koaliční poslanci avizujú, že ho pri schvaľovaní v parlamente nemusia podporiť. Politici budú diskutovať aj o uvoľňovaní opatrení v kontexte epidemickej situácie, možných zmenách v testovaní občanov a úprave v covidovom automate.

Hosťom Sobotných dialógov Rádia Slovensko bude predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO). V sobotu 1. mája bude od 12:10 hod naživo diskutovať s moderátorkou Martou Jančkárovou o spolupráci vládnych strán v novej vláde, boji proti pandémii a Pláne obnovy. V relácii bude premiér sám, bez politického oponenta.

Do relácie O 5 minút 12, ktorú vysiela naživo Jednotka v nedeľu od 11:55 hod, prijali pozvanie minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) a podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár. Témou diskusie bude schvaľovanie vládneho programu a nastavenie priorít v Pláne obnovy. Moderátor Marek Makara sa bude politikov pýtať aj na núdzový stav a pandemický zákon.

Hosťami relácie Na telo, ktorú vysiela televízia Markíza v nedeľu od 13:00 hod, budú ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) a podpredseda Hlasu-SD Richard Raši. Okrem programového vyhlásenia vlády sa bude moderátor Michal Kovačič s politikmi rozprávať aj o zákone o rozpočtovej zodpovednosti a rozporoch pri zmene dĺžky kolúznej väzby.

Exkluzívny prieskum agentúry FOCUS prinesie tentokrát výsledky preferencií Slovákov pri výbere vakcíny na očkovanie proti ochoreniu covid-19.

Do relácie V politike na TA3 prídu diskutovať podpredsedníčka vlády a ministerka investícií Veronika Remišová (Za ľudí) s predsedom Smeru-SD Robertom Ficom a v druhej časti poslanci Milan Vetrák (OĽANO), Viera Leščáková (Za ľudí), Ľuboš Blaha (Smer-SD) a Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.