Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
30.04.2021, 16:20

Prvý prejav amerického prezidenta Bidena sledovalo najmenej ľudí od roku 1993

Prejav zaznel pri príležitosti Bidenových prvých 100 dní v úrade.

Prvý prejav amerického prezidenta Bidena sledovalo najmenej ľudí od roku 1993
Zdroj: Reuters

Prvý prejav amerického prezidenta Joea Bidena v americkom Kongrese sledovalo v stredu približne 26,9 milióna ľudí. Ide o najnižší počet divákov najmenej od roku 1993, odkedy agentúra Nielsen tieto údaje zhromažďuje.

Doteraz najnižšiu sledovanosť mal prejav o stave únie bývalého prezidenta Baracka Obamu v roku 2016, ktorý si naladilo 31,3 milióna divákov.

Prejav o stave únie Bidenovho predchodcu v prezidentskom úrade Donalda Trumpa vlani sledovalo 37,2 milióna divákov. Trumpov prejav v Kongrese krátko po jeho nástupe do úradu v roku 2017 sledovalo 47,7 milióna ľudí.

Bidenov príhovor sa uskutočnil v apríli, keď je sledovanosť všeobecne nižšia ako v zimných mesiacoch - keď prezidenti s týmito prejavmi zvyčajne vystupujú, píše agentúra AP. Počet ľudí prítomných priamo v Kongrese bol takisto obmedzený z dôvodu opatrení v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

Obamov prvý prejav v Kongrese roku 2009 sledovalo 52,4 milióna ľudí, pripomína AP.

Biden vo svojom prvom prejave na spoločnom zasadnutí oboch komôr Kongresu USA v stredu označil hromadné očkovanie proti ochoreniu covid-19 za najväčší logistický úspech v histórii amerického národa. Prejav zaznel pri príležitosti Bidenových prvých 100 dní v úrade.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.