Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
05.05.2021, 09:30

Exprezident Trump sa vrátil do sveta sociálnych sietí pomocou novej platformy

Americký exprezident si na príspevky vyhradil miesto na svojom webe.

Exprezident Trump sa vrátil do sveta sociálnych sietí pomocou novej platformy
Zdroj: Reuters

Bývalý americký prezident Donald Trump si na svojich internetových stránkach nechal vytvoriť miesto pre svoje príspevky, ktoré ďalší ľudia môžu zdieľať na sociálnych sieťach Twitter a Facebook. Tie jeho účty zablokovali po tom, čo na začiatku januára jeho priaznivci vtrhli do Kapitolu, kde pri nepokojoch zomrelo päť ľudí. Informovala o tom agentúra Reuters.

Zdroj: donaldjtrump.com/desk

Twitter, kde Trumpa sledovalo na 88 miliónov ľudí, exprezidenta zablokoval natrvalo. O ďalšom osude exprezidentovho profilu na Facebooku rozhodne zvláštny dozorný panel spoločnosti, ktorý by svoj verdikt mal oznámiť dnes. Internetová platforma YouTube nedávno uviedla, že uvoľní obmedzenia uvalené na Trumpov účet až usúdi, že sa znížilo nebezpečenstvo násilných incidentov v USA.

Niekdajší republikánsky prezident po zablokovaní na sociálnych sieťach svoje vyhlásenia oznamoval prostredníctvom tlačových správ, podotkol server britskej BBC. Ten tiež upozornil, že na novej Trumpovej platforme sa už objavilo niekoľko príspevkov s jeho teóriami o údajne zmanipulovaných prezidentských voľbách, v ktorých ho vlani porazil demokrat Joe Biden. Trump odmietal uznať volebnú porážku a jeho tím výsledky napadol na amerických súdoch, však sudcovia sťažnosti zamietli.

Poradca exprezidenta Jason Miller nedávno oznámil, že sa Donald Trump vráti do sveta sociálnych sietí pomocou novej platformy. V utorok na twitteri uviedol, že tým nemyslel priestor na jeho webovej stránke. Vo veľmi blízkej budúcnosti budeme mať v tomto smere ďalšie informácie, napísal Miller vo svojom príspevku.

„Domnievam sa, že návrat prezidenta Trumpa na sociálne siete uvidíme pravdepodobne v priebehu dvoch až troch mesiacov, a to s jeho vlastnou platformou," povedal Miller pre Fox News. „Myslím, že to bude najväčšia senzácia v sociálnych médiách,“ vyhlásil a dodal: „Každý bude čakať a sledovať, čo presne prezident Trump robí.“ Vďaka avizovanej vlastnej sociálnej sieti by sa mal Trump čoskoro do online prostredia vrátiť.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.