Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
10.05.2021, 12:55

Tvoja tvár znie povedome sa rozlúčila ako najsledovanejší program víkendu

RTVS zabodovala so Záhadami tela, TV Joj sa darilo s filmami.

Tvoja tvár znie povedome sa rozlúčila ako najsledovanejší program víkendu
Zdroj: TV Markíza

Finále zábavnej šou Tvoja tvár znie povedome sa v nedeľu večer stalo prvou voľbou televíznych divákov. Súboj štyroch finalistov zakončený celkovým víťazstvom mladého herca Martina Klinčúcha, zabavil celkovo 538-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov. Najviac divákov si v nedeľu pozrelo predpoveď počasia na Markíze, ktorá sa s 584-tisíc divákmi stala aj najsledovanejším programom celého uplynulého týždňa.

V poradí už šiesta séria šou Tvoja tvár znie povedome sa finálovou epizódou definitívne neuzavrela. Už túto nedeľu, 16. mája, uvedie televízia Markíza špeciálnu epizódu šou s názvom Tvoja MINI tvár znie povedome, kde sa do kože svetoznámych interpretov prevtelí osem celebritných detí. 

Finále Tvojej tváre sa stalo v strategickej cieľovej skupine 12-54 ročných divákov najsledovanejším programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc. Dosiahlo sledovanosť 9,7 percenta a vysoký trhový podiel 30 percent. Pri obrazovkách mali silné zastúpenie najmä mladé ženy vo veku od 15 do 24 rokov, ktoré Markíze v čase vysielania šou zabezpečili trhový podiel až 44,5 percenta. Konkurenčné programy si pripísali výrazne nižší trhový podiel. Televízia Joj odvysielala film Kursk s trhovým podielom 12,4 percenta a Jednotka RTVS snímku Svet v plameňoch s podielom na trhu necelých 5 percent.

Tvoja tvár znie povedome patrí spolu so seriálom Pán profesor k najúspešnejším jarným projektom Markízy. Tvoja tvár navyše ako jediný nespravodajský program slovenských televízií udržala pri obrazovkách viac ako pol milióna divákov pri každej jednej odvysielanej epizóde. Rekordom bolo 582-tisíc divákov pri tretej, priemerne si každú z desiatich častí šiestej série pozrelo 536-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov. Nadštandardná je aj sledovanosť v cieľovej skupine 12-54, kde dosiahla v priemere 10,4 percenta pri trhovom podiele takmer 29 percent. Šiesta séria Tvojej tváre si tak pripísala najvyšší výkon od roku 2016.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 51% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.