Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
13.05.2021, 09:25

V Covid semafore pre kultúru sa zlepšia niektoré podmienky

Ruší sa aj podmienka, ktorou je extra nutnosť testovania pre kultúrne podujatia.

V Covid semafore pre kultúru sa zlepšia niektoré podmienky
Zdroj: mafor

V Covid semafore pre kultúru sa zlepšia niektoré podmienky. Zmeny sa týkajú kapacít sedenia v exteriéri, podmienok testovania pre kultúrne podujatia, ako aj kultúrnych podujatí pre deti. Do platnosti však vstúpia až vydaním vyhlášky Úradom verejného zdravotníctva SR.

"Všetky úpravy sú pozitívnymi správami pre kultúrne podujatia a sú krokmi smerom k uvoľňovaniu pravidiel pri ich organizovaní," skonštatovala hovorkyňa ministerstva kultúry Zuzana Viciaňová.  

Zmeny sa týkajú napríklad žltej fázy kultúrneho COVID semafora, teda prvého stupňa ostražitosti. V ňom sa mení kapacita sedenia v exteriéri z pôvodných 50 na 75 percent, a to pri zachovaní maximálneho počtu 500 účastníkov.

Koniec extra testovania

Zároveň sa vo všetkých fázach ruší podmienka, ktorou je extra nutnosť testovania pre kultúrne podujatia. Po novom sa budú kultúrne podujatia riadiť na základe testovacej stratégie aktuálne schváleného Covid automatu platného v danom okrese, v ktorom sa podujatie uskutočňuje. Do úvahy sa však bude brať aj rizikovosť podujatia.

Zmeny sa dotknú aj kultúrnych podujatí pre deti. Predstavenia určené pre školské skupiny a deti doteraz, v červenej a ružovej fáze, povolené neboli. Po novom povolené budú, výhradne však mimo územia školských a predškolských zariadení. Povolenie platí pre ustálené skupiny do 25 detí v interiéri a do 50 detí v exteriéri.

"Všetky spomínané zmeny vstúpia do platnosti v okamihu, keď Úrad verejného zdravotníctva SR uverejní novú vyhlášku. Predpokladaný termín je piatok 14. mája," doplnila Viciaňová. Bližšie informácie sú zverejnené na webovej stránke rezortu kultúry.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.