Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
14.05.2021, 15:05

Víkendové politické diskusie: O koaličných vzťahoch po odvolávaní Kolíkovej budú diskutovať aj Remišová a Kamenický

Prinášame prehľad hostí a tém víkendových politických diskusií v RTVS, na Markíze a TA3.

Víkendové politické diskusie: O koaličných vzťahoch po odvolávaní Kolíkovej budú diskutovať aj Remišová a Kamenický
Zdroj: TASR - Pavol Zachar

Hlavnou témou víkendových politických diskusií v RTVS, na Markíze a TA3 bude nové nastavenie covidového automatu a s ním súvisiace uvoľňovanie opatrení a stratégia očkovania či testovania. Politici budú odpovedať aj na otázky o politickej situácii po hlasovaní o návrhu na vyslovenie nedôvery ministerke spravodlivosti Márie Kolíkovej, a tiež o podpore tvorby pracovných miest a rodinnej politiky štátu.

Hosťami Sobotných dialógov budú poslanci György Gyimesi (OĽaNO) a Richard Raši (Hlas-SD). S moderátorkou Martou Jančkárovou budú v sobotu od 12.10 hod na Rádiu Slovensko diskutovať o boji proti pandémii či novom nastavení covidového automatu.

Do relácie O 5 minút 12 prijali pozvanie podpredsedníčka vlády a ministerka investícií Veronika Remišová (Za ľudí) a podpredseda strany Smer-SD Ladislav Kamenický. S moderátorom Marekom Makarom budú v nedeľu od 11.55 hod na Jednotke RTVS diskutovať o politickej situácii po hlasovaní o návrhu na vyslovenie nedôvery ministerke Kolíkovej a tiež o zmene štátneho rozpočtu a financovaní opatrení zameraných na zmiernenie negatívnych následkov pandémie.

V nedeľnom Na telo televízie Markíza budú hosťami Michala Kovačiča predsedníčka parlamentného výboru pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS) a poslanci György Gyimesi (OĽaNO) a Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Témou relácie bude odvolávanie ministerky Márie Kolíkovej v parlamente, ktorého sa pri hlasovaní takmer tri desiatky poslancov OĽaNO nezúčastnili. Ďalšou témou relácie bude Covid automat, ktorého novú podobu vláda schválila  tento týždeň, no SaS avizuje, že do neho chce už čoskoro presadiť aj ďalšie zmeny.

Do relácie V politike na TA3 prijali pozvanie minister práve Milan Krajniak (Sme rodina), poslanec Ján Richter (Smer-SD), predsedníčka strany PS Irena Bihariová a predseda KDH Milan Majerský. Moderátorka Zuzana Martináková sa bude svojich hostí pýtať na ekonomickú prognózu Slovenska, rodinnú politiku štátu či referendové aktivity opozície. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.