Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
14.05.2021, 16:40

Platený videoportál aj športovú stanicu chceme spustiť už v tomto roku, hovorí obchodný riaditeľ skupiny JOJ

Obchodný riaditeľ Martin Heržo potvrdil, že dva veľké projekty skupiny Joj sa zrealizujú do konca roka.

Platený videoportál aj športovú stanicu chceme spustiť už v tomto roku, hovorí obchodný riaditeľ skupiny JOJ
Zdroj: archív

Obchodný riaditeľ televíznej skupiny Joj Martin Heržo uviedol, že plány na spustenie športovej stanice a platenej video platformy (SVOD) by sa mali realizovať ešte v tomto roku. Potvrdil to v rozhovore, ktorý uviedlo zastupiteľstvo Atmedia.

Platformy typu SVOD (Subscription Video on Demand) ako napríklad HBO GO, Netflix či Disney+ zažívajú v dnešnej dobe veľký rozmach. „Platformy video on demand už dnes majú všetci lokálni hráči. Už len online archív obsahu, ktorý vysielame, či už na webe alebo v aplikáciách, je on demand platforma, ktorá je nespoplatnená a dáva možnosť inzerentom byť nielen v lineárnom vysielaní, ale aj v odloženej sledovanosti,“ hovorí Heržo s tým, že aj lokálni hráči, nevynímajúc malé krajiny ako sú Slovensko a Česko, hľadajú uplatnenie i medzi platenými SVOD platformami.

Spustenie vlastného plateného videoportálu by mali stihnúť ešte v tomto roku, od jeho uvedenia však nemajú prehnané očakávania. 

„V počiatkoch by mal byť na tejto platforme dostupný – skôr ako v lineárnom vysielaní – content, ktorý už televízia má, doplnený o nejaký špeciálny obsah, za ktorý budú používatelia platiť. Gro financovania a života televíznych staníc je a bude práve z komercie. SVOD platformy sledujú tisíce ľudí, ale lineárne televízie alebo veľké stanice majú státisíce až milióny divákov,“ vysvetľuje Heržo.

Ďalším významným projektom televíznej skupiny Joj je spustenie vlastnej športovej stanice. „Zameriame sa hlavne na slovenský šport. Nepôjde len o veľké svetové športové udalosti, kde majú práva kúpené veľké nadnárodné športové stanice. Skôr sa zameriame na lokálny obsah. To je to, čo nás definuje. Sme slovenská televízna skupina a športová stanica bude toho odrazom,“ hovorí Heržo. Vysielanie doplní aj ďalší zaujímavý program ako štúdiá či športové dokumenty.

Športová stanica by tak mala doplniť ostatné tematické stanice skupiny Joj, kde okrem hlavnej televízie Joj patria menšie televízie: Plus (zameraná na filmy), Wau (zameraná na seriály) a Joj Cinema (zameraná na prémiovejšie filmové tituly). V Česku sú to Joj Family či stanice CS Film, CS History a CS Mystery.

Novým projektom budú na slovenskom trhu konkurovať napríklad štvrtý okruh RTVS zameraný na šport a zdravý životný štýl, ktorý chce telerozhlas spustiť už čoskoro, či platený videoportál VOYO televízie Markíza, ktorý chce mať do piatich rokov milión predplatiteľov na Slovensku a v Česku.

Celý rozhovor s Martinom Heržom si môžete pozrieť v tomto videu:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.