Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
16.05.2021, 14:05

MS v hokeji 2021: Prehľad zápasov Slovenska

Hokejový šampionát sa začína v piatok 21. mája.

Slovenskí hokejisti
Zdroj: TASR/A. Galica

V piatok 21. mája odštartujú v lotyšskej Rige Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2021. Potrvajú do 6. júna, hrať sa bude v Riga aréne a Olympijskom športovom centre, zatiaľ však bez divákov. Posledný šampionát sa odohral pred dvomi rokmi na Slovensku, minuloročné majstrovstvá vo Švajčiarsku boli pre pandémiu koronavírusu zrušené.

Pôvodne sa mal turnaj okrem Lotyšska odohrať aj v bieloruskom Minsku, no po proteste reklamných partnerov a pre porušovanie základných ľudských práv v Bielorusku zostal šampionát len v Rige. Uvažovalo sa aj o dejisku v inom európskom meste, pričom v hre bola napríklad aj Bratislava, no pre zachovanie bubliny sa Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) rozhodla, že šampionát bude len na jednom mieste.

Program a zápasy Slovenska

Kvôli aktuálnej pandemickej situácii bude vysielanie MS 2021 v ľadovom hokeji kompletne zabezpečené z bratislavského štúdia. Rozhovory s hokejistami budú zabezpečené prostredníctvom technologického spojenia medzi Rigou a Bratislavou a otázky bude klásť reportér zo štúdia.

Komentátorom zápasov slovenskej reprezentácie bude Pavol Gašpar, ďalší komentátormi a moderátormi štúdií budú Marek Marušiak, Tomáš Košec a Matúš Krutý. Okrem nich sa v hokejovom štúdiu divákom prihovoria aj hosťujúci experti Boris Valábik, Rasťo Konečný, Eduard Hartmann a Roman Sýkora.

Vysielacie práva na šampionát má RTVS, ktorá odvysiela na Jednotke všetky zápasy slovenskej hokejovej reprezentácie v skupine A, a tiež jeden štvrťfinálový, jeden semifinálový a finálový zápas. Ostatné zápasy ponúkne na Dvojke a na webe rtvs.sk.

  • piatok 21. mája o 19:15: Bielorusko - Slovensko
  • nedeľa 23. mája o 11:15 Veľká Británia - Slovensko
  • pondelok 24. mája o 15:15: Slovensko - Rusko
  • štvrtok 27. mája o 15:15: Švajčiarsko - Slovensko
  • sobota 29. mája o 19:15: Slovensko - Dánsko
  • nedeľa 30. mája o 19:15: Švédsko - Slovensko
  • utorok 1. júna o 15:15: Slovensko - Česko

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie

Generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan oznámil, že do kádra sa nominovalo 28 hráčov. Do záverečnej nominácie sa nedostali obranca Patrik Koch a útočníci Pavol Regenda a Patrik Hrehorčák.

  • brankári: Július Hudáček, Adam Húska, Branislav Konrád
  • obrancovia: Martin Bučko, Marek Ďaloga, Daniel Gachulinec, Martin Gernát, Mário Grman, Michal Ivan, Adam Jánošík, Samuel Kňažko, Šimon Nemec, Mislav Rosandič
  • útočníci: Dávid Buc, Peter Cehlárik, Martin Faško-Rudáš, Adrián Holešinský, Marek Hrivík, Miloš Kelemen, Michal Krištof, Róbert Lantoši, Adam Liška, Kristián Pospíšil, Miloš Roman, Pavol Skalický, Juraj Slafkovský, Marián Studenič, Matúš Sukeľ

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.