Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
25.05.2021, 18:20

Kiná otvárajú svoje sály. Nechýbajú veľkofilmy ani oscarovské hity

V ružových, oranžových a žltých okresoch podľa covid automatu bude k dispozícii aj občerstvenie.

Kiná otvárajú svoje sály. Nechýbajú veľkofilmy ani oscarovské hity
Zdroj: Continental film

S uvoľňovaním pandemickej situácie prichádza radostná správa aj pre filmových fanúšikov. Sieť multikín CINEMAX otvorí vo štvrtok 27. mája svoje prevádzky. Hneď úvodný víkend sa ponesie v znamení rôznorodej ponuky titulov. 

Kiná CINEMAX privítajú svojich prvých návštevníkov po pandémii už vo štvrtok a za dodržania všetkých protipandemických opatrení. V ružových, oranžových a žltých okresoch tzv. covid automatu bude v kinách k dispozícii aj možnosť občerstvenia. Bufety ponúknu svoj tradičný sortiment, na ktoré je publikum zvyknuté z čias pred pandémiou.

Medzi najväčšie ťaháky úvodného víkendu bude patriť akčný fantasy film Mortal Kombat, ktorý je adaptáciou populárnej série videohier. V jeho príbehu hlavný hrdina – MMA zápasník Cole Young – zistí, že jeho poslanie je omnoho dôležitejšie, než len prehrávať zápasy v ringu za peniaze. Spolu s ďalšími vyvolenými bojovníkmi začne trénovať, aby sa mohol v legendárnom turnaji postaviť zoči-voči démonickým súperom z nepriateľskej ríše a bojovať o záchranu univerza. Pre milovníkov videohier je pripravená aj súťaž o PlayStation 5 s raperom Strapom.

Zdroj: Continental film

​ Film Monster Hunter je takisto adaptáciou populárnej videohry a publikum sa v ňom spolu s hlavnou hrdinkou (Mila Jovovich) prenesie do inej dimenzie. V tej vládnu zúrivé monštrá a v snahe vrátiť sa domov bude musieť poručíčka Artemis bojovať o holý život. Pomôcť jej môže záhadný lovec (Tony Jaa), ktorého zručnosti a skúsenosti z neznámeho sveta sú pre prežitie viac než užitočné. Podarí sa im nájsť spoločnú reč a zvládne Artemis návrat do našej dimenzie?

Zdroj: Itafilm

​Silným filmovým hrdinkám venuje pozornosť aj dvojica snímok, ktoré bodovali počas tohtoročného odovzdávania ocenení americkej Akadémie filmových umení a vied, známych Oscarov. Snímka Krajina nomádov získala dohromady tri ocenenia – pre najlepší film roka, najlepšiu réžiu a najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe. Rozpráva príbeh Fern (Frances McDormand), ktorá sa po strate všetkých životných istôt vydáva na cestu americkým západom a hľadá svoju identitu ako moderný kočovník.

Film sa začal písať v roku 2017, kedy sa Frances McDormand a Peterovi Spearsovi podarilo získať práva na sfilmovanie knihy Nomadland: Surviving America in the 21st Century (Krajina nomádov: Ako prežiť v Amerike v 21. storočí), ktorú napísala brooklynská spisovateľka Jessica Bruder. “Ide o dielo z oblasti investigatívnej žurnalistiky,” vysvetľuje režisérka a zároveň scenáristka Chloé Zhao. Do filmu obsadila aj nehercov – skutočných nomádov žijúcich v Amerike. Film Krajina nomádov okrem zaujímavého náhľadu na život netradičný pre väčšinu ľudí, poukazuje aj na sociálne problémy v krajine, ktorú mnohí považujú za vysnívanú.

Zdroj: Cinemart

​Snímka Nádejná mladá žena má na svojom konte Oscara za najlepší pôvodný scenár. Sleduje Cassie (Carey Mulligan), ktorá bola donedávna „nádejnou“ mladou ženou. Bola na dosah lekárskeho statusu a mala pred sebou veľmi sľubný život. Jediný zážitok ju od všetkého vzdialil na míle – odišla zo školy, vrátila sa do rodičovského domu a nemá vyššie ambície ako nalievať kávu v kaviarni, kde pracuje. Večery trávi v rozličných baroch predstierajúc, že je na mol opitá. Prakticky každý muž, ktorý sa odhodlal pomôcť jej dostať sa domov, si ju napokon odviezol k sebe, do svojej postele. Opitá žena je totiž ľahkou korisťou. V tom najlepšom však Cassandra odhalí, že je úplne triezva a dotyčnému to riadne osladí. Režisérka Emerald Fennell adaptovala vlastný scenár, ktorý jej priniesol Oscara. 

Zdroj: Cinemart

​A kam zavedie nové dobrodružstvo najznámejšiu animovanú dvojicu filmového plátna? Tom a Jerry sa v ňom vydajú z domova do veľkého sveta – a to rovno do toho nášho, reálneho, bez animácie! Myšiak Jerry sa presťahuje z vidieka do veľkomestského hotela a spolu s kocúrom Tomom budú musieť sympatickej zamestnankyni Kayle (Chloë Grace Moretz) pomôcť zachrániť svadbu storočia, ktorú organizuje. 

Zdroj: Continental film

Súťaž pre návštevníkov kín

 Pre milovníci videohier pripravil CINEMAX spoločne so sieťou predajní ProGamingShop.sk súťaž. Stačí v nej zájsť počas prvého týždňa na film Mortal Kombat do kina. Hlavnou cenou bude herná konzola PlayStation 5 a možnosť zahrať si hru Mortal Kombat na veľkom plátne vo vybranom kine CINEMAX s raperom Strapom. Lákavou cenou je však aj zberateľská busta hrdinu známeho ako Sub Zero či hra Mortal Kombat 11 na vybranú hernú platformu. Súťaž potrvá do 2. júna a podrobnosti o nej ponúka webstránka kina.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.