MS v hokeji trhali rekordy sledovanosti: Zápasy Slovenska s Dánskom a Švédskom mali nad milión divákov

31.05.2021, 12:20
hrnhrn
V tieni hokeja zostalo aj finále prestížnej Ligy majstrov.

Počas uplynulého víkendu odohrala slovenská reprezentácia na hokejovom šampionáte predposledné dva skupinové zápasy s Dánskom a Švédskom. Obidva duely dominovali televíznej sledovanosti a prekonali hranicu milióna divákov pri televíznych obrazovkách, pričom zápas so Švédskom mal až 1,3 milióna divákov.

Sobotný duel slovenskej reprezentácie s tímom Dánska, ktorý naši hokejisti vyhrali 2:0, sledovalo večer na Jednotke 1.038.000 divákov a na webe rtvs.sk si zápas pozrelo ďalších takmer 106-tisíc divákov.

Prvú tretinu zápasu si pozrelo 864-tisíc divákov, druhá tretina už prilákala k obrazovkám 1.045.000 divákov a poslednú tretinu zápasu si nenechalo ujsť až 1.177.000 divákov. V komerčnej cieľovej skupine 12-54 ročných divákov dosiahla prvá tretina podiel na trhu 56 percent, druhá tretina 59,4 percenta a tretia tretina 58,9 percenta.

Najsledovanejším programom dňa bol v sobotu práve spomínaný hokejový zápas. Vysokú sledovanosť však mali aj sprievodné relácie – seriál Aj oni boli pri medailách si pozrelo po druhej tretine 762-tisíc divákov a hokejové štúdio po prvej tretine sledovalo 701-tisíc. Divákov zaujala aj talkshow Richarda Lintnera Citronáda, ktorú sledovalo 285-tisíc divákov.

Finále Ligy majstrov v tieni hokeja

V tieni hokeja zostal najočakávanejší zápas na klubovej futbalovej scéne. V sobotu večer spoznala svojho víťaza prestížna Liga majstrov. Finále Manchester City a FC Chelsea priniesla televízia Markíza, k jej obrazovkám však diváci prišli až po skončení hokeja na Jednotke. Maximom bolo 248-tisíc divákov .

Rekordný nedeľný hokej

V nedeľu večer odohrali naši hokejisti predposledný zápas v skupine. Duel Slovenska so Švédskom, ktorý naši hokejisti prehrali 1:3, si v nedeľu večer na obrazovkách Jednotky nenechalo ujsť v priemere až 1.315.000 divákov a na webe rtvs.sk si zápas pozrelo ďalších takmer 117-tisíc divákov, čím sa tento zápas stal doteraz najsledovanejším prenosom z MS v ľadovom hokeji 2021.

Už prvú tretinu zápasu sledovalo viac ako milión divákov. Pri obrazovkách Jednotky fandilo našim hokejistom 1.172.000 divákov, druhá tretina prilákala k obrazovkám 1.371.000 divákov a poslednú tretinu zápasu si nenechalo ujsť až 1.398.000 divákov. V komerčnej cieľovej skupine 12-54 dosiahla prvá tretina podiel na trhu 60,4 percenta, druhá tretina až 63,3 percenta a tretia tretina 61,9 percenta. Sledovanosť sa v tejto cieľovej skupine vyšplhala až na 30,3 percenta pri tretej tretine.

Druhým najsledovanejším programom dňa boli v nedeľu hokejové štúdiá, pričom štúdio po druhej tretine taktiež prekonalo miliónovú hranicu (1.076.000 divákov). Talkshow Richarda Lintnera Citronáda si v nedeľu pozrelo 263-tisíc divákov.

RTVS bola počas víkendu jednoznačným lídrom dňa. V sobotu si v komerčnej cieľovej skupine 12-54 pripísala vysoký celodenný podiel na trhu 27,5 percenta a v prime time až 51,3 percenta. V nedeľu mala RTVS celodenný trhový podiel 26,6 percenta a v prime time dosiahla až 54,2 percenta.

Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

01 - Modified: 2021-06-03 14:29:33 - Feat.: 0 - Title: MS v hokeji 2021: Prehľad zápasov Slovenska 02 - Modified: 2021-05-24 12:26:33 - Feat.: 0 - Title: Citronáda je moja nová liga zábavy, hovorí o novej talkshow Richard Lintner 03 - Modified: 2021-05-27 08:29:53 - Feat.: 0 - Title: MS v hokeji ešte bližšie divákom a poslucháčom: Štáb RTVS v piatok vycestuje do Rigy 04 - Modified: 2021-05-31 10:53:45 - Feat.: 0 - Title: RTVS bol s hokejom lídrom dňa. Druhú tretinu zápasu Slovenska so Švajčiarskom sledovalo 800 tisíc divákov 05 - Modified: 2021-05-31 10:53:58 - Feat.: 0 - Title: Prvý zápas slovenských hokejistov mal vysokú sledovanosť. Miliónovú hranicu však neprekonal
01 - Modified: 2022-05-13 06:49:24 - Feat.: - Title: Televízny apríl: Prime time ťahali Druhá šanca, Nemocnica a Let‘s Dance 02 - Modified: 2022-05-05 05:56:29 - Feat.: - Title: Druhá šanca sa s divákmi rozlúčila. Finále sledovalo takmer 600-tisíc divákov 03 - Modified: 2022-05-04 06:58:36 - Feat.: - Title: Druhá šanca čoskoro skončí. Pokračovať bude už na jeseň 04 - Modified: 2022-04-12 08:44:15 - Feat.: - Title: Týždenná sledovanosť: Let's Dance láme rekordy, vystrelilo Na telo s Ficom 05 - Modified: 2022-04-06 10:30:51 - Feat.: - Title: Televízny marec: Druhá šanca prekonala aj spravodajstvo. Ako sa darilo jarným novinkám?
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
17. apríl 2024 00:12