Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
01.06.2021, 13:45

Premiér Eduard Heger má hovorkyňu. Do funkcie oficiálne nastúpila Ľubica Janíková

Janíková prišla na Úrad vlády z televízie Markíza, dlhé roky pôsobila aj v RTVS.

Premiér Eduard Heger má hovorkyňu. Do funkcie oficiálne nastúpila Ľubica Janíková
Zdroj: Úrad vlády

Novou hovorkyňou premiéra Eduarda Hegera sa stala Ľubica Janíková. Meno novej hovorkyne bolo známe už koncom apríla, od 1. júna 2021 je oficiálne súčasťou mediálneho tímu predsedu vlády.

„Byť hovorkyňou predsedu vlády je pre mňa profesionálnou výzvou a neopakovateľnou pracovnou príležitosťou. Mojím hlavným cieľom bude sprostredkovávať všetky podstatné informácie od predsedu vlády médiám, ale aj verejnosti,“ uviedla Janíková. Pozícia hovorcu alebo hovorkyne bola počas pôsobenia expremiéra Igora Matoviča neobsadená. 

Ľubica Janíková má dlhoročné skúsenosti s prácou v médiách. Na Úrad vlády prišla z televízie Markíza, kde pôsobila ako redaktorka domáceho spravodajstva a venovala sa zdravotníckym témam, ako aj domácej politike. Predtým pracovala osem rokov v RTVS v sekcii publicistiky a podieľala sa na príprave viacerých relácií. Vyštudovala Slovenskú poľnohospodársku univerzitu v Nitre, už počas školy pracovala ako moderátorka v rádiách Max, Fun Rádiu, neskôr v Europe 2 a Anténa Rock.

Nový komunikačný tím si premiér Eduard Heger začal budovať hneď po nástupe do funkcie. Spolu s ním sa na Úrad vlády presťahoval jeho dovtedajší mediálny poradca Ivan Štulajter, ktorý ako komunikačný poradca pracoval aj pre stranu SaS a jej predsedu Richarda Sulíka. Novou riaditeľkou Tlačového a informačného odboru sa stala dlhoročná novinárka Simona Mikušová, komunikačný tím sa posilnil aj o Agátu Stanekovú a Luciu Ježekovú Havlíkovú, ktoré majú rovnako dlhoročné skúsenosti v práci s médiami. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.