Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
01.06.2021, 14:50

Hokejový zápas, ktorý rozhodol o postupe Slovenska do štvrťfinále, priniesol Dvojke rekordnú sledovanosť

Duel Ruska so Švédskom priniesol Dvojke najvyšší podiel na trhu v prime time od mája 2008.

Hokejový zápas, ktorý rozhodol o postupe Slovenska do štvrťfinále, priniesol Dvojke rekordnú sledovanosť
Zdroj: TASR/AP

Včerajší duel Ruska so Švédskom na MS v ľadovom hokeji 2021 si na Dvojke pozrelo až 556-tisíc divákov a športový prenos sa tak stal najsledovanejším programom dňa. Na webe rtvs.sk si zápas pozrelo ďalších viac ako 69-tisíc divákov.

Prvú tretinu zápasu sledovalo 360-tisíc divákov, druhá tretina prilákala k obrazovkám 499-tisíc divákov a napínavú poslednú tretinu zápasu si nenechalo 696-tisíc divákov.

V komerčnej cieľovej skupine 12-54 ročných divákov dosiahla prvá tretina podiel na trhu až 23,8 percenta, druhá tretina 29,9 percenta a tretia tretina 37,5 percenta. 

Dvojka v pondelok dosiahla podiel na trhu v prime time 23,1 percenta, čo je najvyšší share od mája 2008. Priemerná sledovanosť včerajšieho zápasu dosiahla najvyššiu hodnotu od zápasu o bronz počas MS v hokeji 2012.

Vysokú sledovanosť malo včera na Dvojke aj Hokejové štúdio, ktoré si pozrelo 416-tisíc divákov a tiež seriál Aj oni boli pri medailách s 381-tisíc divákmi a tiež popoludňajší hokejový duel Českej republiky s Dánskom s 340-tisíc divákmi.


Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.