Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
03.06.2021, 14:30

Rada pokutovala televízie, uložila tri sankcie za vyše 4600 eur

Počas pandémie Rada ukladá sankcie na najnižšej zákonom prípustnej úrovni.

Rada pokutovala televízie, uložila tri sankcie za vyše 4600 eur
Zdroj: Reuters

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) uložila na svojom stredajšom zasadnutí tri pokuty v súhrnnej výške 4645 eur. Informoval o tom riaditeľ kancelárie RVR Ľuboš Kukliš.

Najviac, 3319 eur, musí zaplatiť vysielateľ stanice Wau za to, že titulky pre osoby so sluchovým postihnutím neboli v rámci programu Súdna sieň zosynchronizované so zvukovou stopou. Reláciu televízia odvysielala 30. októbra minulého roka o cca 16:54 hod.

Vysielateľovi programovej služby Wau a Joj Plus uložili aj pokutu vo výške 663 eur za to, že koncom roka 2020 odvysielal programy Život po ľuďoch, Denné svetlo a Jastrabia žena, kde bol použitý český dabing vyrobený po 31. decembri 2007 „čím došlo k nezabezpečeniu používania štátneho jazyka v súlade so zákonom“. Tiež za neoznačenie upútavky na program Šachový princ totožným grafickým symbolom ako samotný program.

Kukliš doplnil, že sankciu v rovnakej výške uložili aj vysielateľovi televízie Markíza, keďže príspevok o teroristickom útoku vo Viedni, ktorý odvysielal v Teleráne 3. novembra 2020, obsahoval zobrazenie reálneho násilia s jeho následkami a obeťami v podobe zobrazenia streľby na civilistov, ležiacich tiel na zemi a obrazov krvi bez predchádzajúceho slovného upozornenia na nevhodnosť záberov pre maloletých divákov.

Rada na svojom zasadnutí začala aj viacero správnych konaní.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.