Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
12.06.2021, 10:35

Netflix bude na internete predávať tovar s tematikou svojich filmov a seriálov

Firma bude v on-line obchode ponúkať oblečenie, lifestylový tovar a zberateľské predmety.

Netflix bude na internete predávať tovar s tematikou svojich filmov a seriálov
Zdroj: Netflix

Americká streamovacia služba Netflix bude na internete predávať tovar s tematikou svojich filmov a seriálov. Najprv len v Spojených štátoch, ale v najbližších mesiacoch aj v ďalších krajinách. Firma to uviedla vo svojom oznámení. Netflix sa ku kroku odhodlal v čase, keď konkurencia na streamingovom trhu silnie.

Firma bude v on-line obchode ponúkať oblečenie, lifestylový tovar a zberateľské predmety inšpirované jej filmami a seriálmi. Okrem produktov dostupných v kamenných pobočkách siete partnerov Netflix bude on-line obchod pravidelne ponúkať aj limitované edície.

Tento mesiac zákazníkom predstaví okrem iného oblečenie v štýle streetwear a figúrky hrdinov sci-fi seriálov Jasuke a Eden. Firma plánuje aj exkluzívne produkty založené na seriáloch Zaklínač a Stranger Things, podľa ktorého Netlix vytvoril aj videohru.

Netfix dosiahol vlani vďaka zatvoreným kinám rekordné hospodárske výsledky. Pandémia mu však zároveň sťažila natáčanie nových seriálov. Firma navyše bojuje s rastúcou konkurenciou, stále väčší tlak na ňu vyvíja predovšetkým hollywoodsky gigant Walt Disney. V prvom štvrťroku sa Netflixu kvôli poľavovaniu covidovej pandémie a nedostatku nových filmových a seriálových hitov spomalil rast počtu predplatiteľov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.