Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
18.06.2021, 09:00

Google prináša rebríček najvyhľadávanejších zahraničných destinácií

Slovákov lákajú susedné krajiny, no vyhľadávajú aj letoviská mimo Európu.

Google prináša rebríček najvyhľadávanejších zahraničných destinácií
Zdroj: Google

S letom predo dvermi a zlepšujúcou sa pandemickou situáciou v mnohých krajinách, vrátane Slovenska, majú ľudia opäť chuť cestovať. Keďže sa blíži dovolenková sezóna, Google sa pozrel na trendy v cestovaní a prináša rebríčky destinácií, o ktoré majú Slováci vo vyhľadávaní záujem. V prípade najvyhľadávanejších destinácií je medzi európskymi a mimoeurópskymi krajinami remíza, no rebríček destinácií, o ktoré medzi Slovákmi najviac vzrástol záujem, už vidieť prevahu krajín mimo Európy. Okrem inšpirácie kam na dovolenku, ktorú rebríčky môžu poskytnúť slovenským cestovateľom, prinášame aj tipy na nástroje, ktoré dokážu uľahčiť plánovanie dovolenky.

Zdroj: Google

V rebríčku najvyhľadávanejších zahraničných destinácií figurujú naše susedné krajiny ako Česká republika či Maďarsko a teda aj Praha, Brno a Budapešť. Exotickejšie dovolenkové destinácie zahŕňajú také letoviská ako egyptskú Hurgadu, turecké Side či Punta Canu v Dominikánskej republike. Z krajín nechýbajú ani také stálice ako Chorvátsko, Grécko a Taliansko a do hľadáčika Slovákov sa už dostali aj Spojené arabské emiráty a Dubaj – všetko destinácie, kde možno očakávať teplé a slnečné počasie.

Destinácie, o ktoré Slováci prejavili najväčší záujem (v období od januára do mája 2021)

Zdroj: Google
Zdroj: Google

Rebríček trendových destinácií je už jednoznačne naladený na dovolenkovú nôtu. Nájdeme v ňom ešte také destinácie ako Španielsko a Bulharsko, z tých exotickejších Keňu, Južnú Afriku či Mexiko. Z prímorských letovísk vzrástol záujem napríklad aj o chorvátsky Zaton, bulharské Slnečné pobrežie či talianske Lido di Jesolo.

Destinácie, o ktoré u Slovákov najviac vzrástol záujem (v období od januára do mája 2021)

Zdroj: Google
Zdroj: Google

​Pre mnohé z krajín po celom svete platia rôzne fázy obmedzení. Nie je prekvapujúce, že si mnoho používateľov chce na letnú sezónu zarezervovať pobyt v krajine, kde to bude aktuálna situácia dovoľovať. Mapy Google dokážu podať pomocnú ruku pri plánovaní programu na dovolenke. Prinášame niekoľko tipov, ktoré sa môžu cestovateľom hodiť. Vedeli ste o nich?

  1. Máte chuť na prechádzku? Používateľ má možnosť vyhľadávať miesta v jeho okolí, napríklad „náučné turistické chodníky“ alebo „parky v okolí“. Väčšina turistických miest zahŕňa hodnotenia, recenzie a fotografie od iných turistov. Zároveň môžu obsahovať aj ďalšie užitočné informácie, ako je otváracia doba či telefónny kontakt.
  2. Vyhnite sa davom – u konkrétnej turistickej atrakcie zobrazujú Mapy Google aj akúsi časovú os, ktorá používateľom ukazuje, kedy na danom mieste býva najviac návštevníkov a naopak.
  3. Plánujte dopredu – používateľ dokáže napríklad vyhľadať reštaurácie, ktoré ponúkajú možnosť vziať si jedlo so sebou alebo ktoré zabezpečujú donášku. Pandémia prinútila mnoho reštaurácií zmeniť svoje prevádzkové modely alebo dokonca dočasne zavrieť, čo robí plánovanie vopred ešte dôležitejším. Na Mapách Google vedia používatelia vyhľadať reštaurácie v okolí, ktoré sú otvorené a ktoré ponúkajú donášku, vyzdvihnutie na prevádzke alebo bezkontaktné doručenie.
  4. Uložte si miesta, ktoré ste navštívili a miesta, ktoré chcete navštíviť – pomocou karty „Uložiť“ má používateľ možnosť vytvárať vlastné zoznamy obľúbených miest, ktoré už navštívil a miest, ktoré ešte plánuje navštíviť. Tento zoznam je dokonca možné zdieľať s ďalšími osobami.
  5. Ako to tam vlastne vyzerá? Ak chce používateľ preskúmať nejakú turistickú atrakciu, k dispozícii sú mu fotografie na Mapách Google od iných používateľov, ktorí už atrakciu navštívili. Fotografie sa mu zobrazia od najnovších, k dispozícii zvyknú Zoraďte fotografie, aby ste videli tie najnovšie, na mnohých miestach je možné zobrazenie Street View, prípadne bývajú k dispozícii aj 360-stupňové obrázky a dokonca aj videá.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.