Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
24.06.2021, 16:25

Skupina Markíza podpísala s operátormi viacročnú rámcovú dohodu

Dohoda upravuje podmienky retransmisie televíznych staníc skupiny Markíza na obdobie štyroch rokov.

Skupina Markíza podpísala s operátormi viacročnú rámcovú dohodu
Zdroj: Podpis zmluvy s APKT / zľava: prezident APKT Robert Ťavoda a konatelia MARKÍZA - SLOVAKIA Matthias Settele a Marianna Trnavská

Skupina Markíza a Asociácia prevádzkovateľov káblových telekomunikácií (APKT) dnes, vo štvrtok 24. júna 2021, podpísali novú viacročnú rámcovú dohodu o podmienkach šírenia všetkých staníc skupiny Markíza v sieťach jednotlivých členov APKT.

Dohoda upravuje podmienky retransmisie televíznych staníc Markíza, Markíza +1, Doma a Dajto od 1. júla 2021 na obdobie štyroch rokov pre lineárny prenos vo všetkých formách, teda prostredníctvom káblovej, satelitnej či IPTV technológie. Skupina Markíza o novej dohode informovala v tlačovej správe.

Členovia APKT majú navyše možnosť podpísať doplnkovú zmluvu o nelineárnych službách, ako sú TV archív a OTT streaming. V neposlednom rade, všetci členovia, ktorí šíria aj stanice Nova Sport 1, Nova Sport 2 a Nova International, budú benefitovať z ďalších zliav zohľadňujúcich zaradenie celého portfólia televíznych kanálov vlastnených spoločnosťou CME.

„Sme radi, že môžeme pokračovať v našom dlhoročnom partnerstve s členmi združenia APKT a chceme sa poďakovať ich zástupcom za konštruktívne, korektné a úctivé rokovania,“ povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

„Televízne stanice skupiny Markíza sú pre našich zákazníkov atraktívne, a preto sme spokojní s uzavretím dlhodobej zmluvy zabezpečujúcej práva na ich retransmisiu pre našich členov a domácnosti, ktorým poskytujú svoje služby,“ povedal Robert Ťavoda, prezident APKT.

APKT reprezentuje 18 operátorov, ktorí majú dosah na približne 215 000 domácností po celom Slovensku.
Novú zmluvu dnes popoludní v priestoroch TV Markíza podpísali prezident APKT Robert Ťavoda a konatelia spoločnosti MARKÍZA - SLOVAKIA Matthias Settele a Marianna Trnavská (na titulnej foto po podpise zmluvy).

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.