Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
02.07.2021, 15:00

YouTube prestal na svojej hlavnej reklamnej ploche propagovať alkohol aj politiku

Tento krok tiež podnietila minuloročná kampaň Donalda Trumpa.

YouTube prestal na svojej hlavnej reklamnej ploche propagovať alkohol aj politiku
Zdroj: Pixabay

Na YouTube značky priťahujú na seba pozornosť nielen reklamami pred videami, ale aj takzvanou masthead plochou, ktorú vidíme hneď po spustení aplikácie. Aj keď je spomínaný obdĺžnikový priestor najdrahšou reklamnou plochou platformy, zadávatelia majú oň najväčší záujem.

Niektoré značky či jednotlivci si ho však už predplatiť nemôžu. YouTube v júni predstavil sériu obmedzení, ktorými na svojej masthead ploche pozastavil propagáciu alkoholu, hazardných hier aj politických kampaní.

Zdroj: Google Ads

​Ako uviedol portál Social Media Today, jedným z podnetov pre tento krok boli minuloročné americké prezidentské voľby. Kandidát Donald Trump si vtedy predplatil masthead pre svoju kampaň na celé dva dni, vrátane volebného utorka. Používatelia YouTube tak mohli nadobudnúť dojem, že ho platforma favorizuje.

Po tomto incidente aplikácia prestala zadávateľom prenajímať svoj masthead priestor na viac ako dvadsaťštyri hodín. Hoci zásadnejší update používania tejto plochy prišiel až teraz, YouTube s dvoma miliardami používateľov dal najavo, že si uvedomuje, aký môže mať vplyv na dianie v spoločnosti.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.