Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
09.07.2021, 08:00

Ženské weby majú nového lídra

Celková návštevnosť webov orientovaných na ženy je v tomto roku zhruba na rovnakej úrovni ako uplynulý rok. Preskupili sa však sily.

Ženské weby majú nového lídra
Zdroj: Dreamstime

V segmente ženských webov nastal v tomto roku posun. Hoci celková návštevnosť za prvých päť mesiacov tohto roka zostala medziročne takmer na rovnakej úrovni, výrazný nárast zaznamenali weby vydavateľstva News and Media Holding. Portál ČasPreŽeny z jeho portfólia sa vyšvihol až na čelo rebríčka, kde nahradil ženské weby Sme.sk.

Nový líder ženských webov

Najvyššie zastúpenie obsahových webov zameraných na ženy má v portfóliu vydavateľstvo News and Media Holding (NMH). Lídrom celkového rebríčka je ČasPreŽeny, ktorý ako jediný zo segmentu ženských webov dosiahol za prvých päť mesiacov tohto roka v priemere viac ako milión unikátnych návštevníkov (resp. v tomto prípade skôr návštevníčok) mesačne.

Miliónovú hranicu prekročil každý z prvých štyroch mesiacov toho roka. V priemere tento rok zvýšil svoju návštevnosť v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka až o 53 percent a zo siedmej pozície sa posunul až na čelo rebríčka, kde nahradil ženské weby Sme.sk.

Ženské weby Sme.sk vydavateľstva Petit Press (nanicmama.sk, artmama.sk, tortyodmamy.sk, zena.sme.sk) oslovili v tomto roku v priemere 904-tisíc návštevníkov mesačne. Oproti minulému roku zaznamenali o 27 percent nižší výkon a pokles v celkovom rebríčku z prvej na druhú prieč

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 81% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.