Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
15.07.2021, 19:55

Netflix sa chystá ponúkať aj videohry

Streamovacia služba hľadá nové spôsoby, ako rásť, hlavne na trhoch, ktoré už sú nasýtené.

Netflix sa chystá ponúkať aj videohry
Zdroj: Netflix

Americká streamovacia služba Netflix sa chystá ponúkať aj videohry. Na ich vývoj bude dohliadať Mike Verdu, ktorý predtým pôsobil v spoločnostiach Facebook, Electronic Arts či Zynga. Cieľom je začať ponúkať videohry na platforme Netflix v budúcom roku.

S odvolaním sa na informovaný zdroj to dnes uviedla agentúra Bloomberg. Tím vývojárov začne firma budovať v nadchádzajúcich mesiacoch, pozície už inzeruje na svojom webe.

Hry sa v ponuke Netflixu objaví ako ďalší žáner, podobne ako to streamovacia služba urobila v prípade dokumentov a stand-up vystúpení. V súčasnej dobe spoločnosť neplánuje kvôli hernému obsahu zvyšovať predplatné, uviedol zdroj Bloombergu.

Mike verdu vo Facebooku pracoval s vývojármi na hrách a ďalšom obsahu do okuliarov pre rozšírenú realitu Oculus. V spoločnosti Electronic Arts sa podieľal na mobilných verziách populárnych herných sérií, ako je Sims, Plants vs. Zombies a Star Wars. V Zynge pôsobil ako kreatívny šéf počas rokov 2009 až 2012.

Novinku majú pomôcť v raste

Netflix hľadá spôsoby, ako pokračovať v raste, hlavne na trhoch, ktoré už sú nasýtené, čo sú napríklad Spojené štáty. Firma sa preto zameriava na budovanie programu pre deti, otvorila internetový obchod a nedávno podpísala niekoľkoročnú zmluvu so spoločnosťou Amblin Partners, ktorú vedie americký režisér Steven Spielberg. Táto firma má Netflixu dodávať niekoľko filmov ročne. Uvedenie hier označuje Bloomberg za doteraz najodvážnejší krok Netflixu.

Streamovacia služba si zachováva značný náskok pred konkurentmi, ako je Disney+ alebo HBO Max. Rast počtu predplatiteľov Netflix sa však v prvom štvrťroku výrazne spomalil, čiastočne kvôli poľavovaniu pandémie covidu-19 a nedostatku nových filmových a seriálových hitov. Počet predplatiteľov, ktorí už netrávili toľko času pred obrazovkou, sa tak zvýšil o menej ako štyri milióny na celkových zhruba 208 miliónov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.