Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
16.07.2021, 14:15

TikTok útočí na LinkedIn. Generácia Z má príležitosť zaujať zamestnávateľov videom

Do projektu sa zatiaľ zapojilo tridsať amerických firiem.

TikTok útočí na LinkedIn. Generácia Z má príležitosť zaujať zamestnávateľov videom
Zdroj: TikTokResumes

Z písaných životopisov sa možno už o pár rokov stane prežitok. Nasvedčuje tomu aj najnovší projekt aplikácie TikTok, ktorý nabáda používateľov, aby zamestnávateľov oslovili pomocou videa. Iniciatíva TikTok Resumes trvá do konca júla, no zatiaľ je dostupná len v Spojených štátoch.

Postup sa zdá byť jednoduchý. Záujemca vytvorí maximálne trojminútové video, použije hastag #TikTokResumes a link nahrá na webstránku, ktorá vznikla špeciálne pre tento projekt. V nahrávke sa odporúča ukázať alebo opísať svoje zručnosti, prípadne si predstaviť, že robíte takzvaný „elevator pitch“.

​Do projektu sa zapojilo presne tridsať amerických firiem. Záujemcovia teda nemajú o potenciálnych zamestnávateľov núdzu a spoločnosti si hneď overia kreativitu uchádzačov. Medzi značkami sa objavili aj NHL či NBA, ktoré hľadajú nováčikov na pozície typu recruiter, dátový analytik alebo správca sociálnych sietí.

Dáta nasvedčujú, že aplikácia TikTok by mohla mať ambíciu stať sa LinkedInom pre mladých. Podľa portálu Insider vyše polovicu používateľov TikToku tvorí generácia Z (mladí do 24 rokov). Mnohí sú teda práve vo veku, keď pomaly končia vysoké školy a potrebujú si nájsť zamestnanie. Pre porovnanie, do tejto generácie patrí len 19 percent používateľov LinkedInu.  

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.