Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
20.07.2021, 14:15

Chceme podporiť a zviditeľniť slovenský šport, hovorí šéf novej televízie JOJ Šport

Riaditeľa novovznikajúcej športovej televízie Romana Neuschla sme sa v rozhovore opýtali aj na to:

  • v čom bude JOJ Šport odlišný od iných športových staníc,
  • na aké športy sa chce zamerať,
  • aká bude programová štruktúra športovej televízie,
  • aké mená posilnia športovú redakciu.
Chceme podporiť a zviditeľniť slovenský šport, hovorí šéf novej televízie JOJ Šport
Zdroj: šéf JOJ Šport Roman Neuschl

„Našimi hlavnými ťahákmi budú samotní slovenskí športovci, ktorým sa doteraz nedával na Slovensku takmer žiadny mediálny priestor, čo spôsobilo dlhodobú devalváciu hodnoty ich výkonov, možnosti získavania sponzoringu na ich činnosť a pokles hodnoty slovenského športu celkovo. Cieľom našej stanice JOJ Šport bude pomoc slovenskému športu aj v tejto rovine,“ hovorí Roman Neuschl, šéf novovznikajúcej športovej televízie.

Na Slovensku je dostupných niekoľko športových staníc, našich i zahraničných, okrem JOJ Group majú plány na spustenie športových staníc a na rozširovanie športovej ponuky aj vaši konkurenti. V čom bude JOJ Šport výnimočný? Čo ho bude definovať?

Práve DNA našej televízie a samotná motivácia, prečo spúšťame športovú stanicu, jasne definuje a odlišuje JOJ Šport od ostatných kanálov - jeho primárnou úlohou bude podpora slovenského športu. Či už prostredníctvom najväčších prenosov a športových udalostí roka, kde majú naši športovci zastúpenie, cez široký rad slovenských líg a súťaží, až po mladých juniorov, s priestorom pre budúce talenty. Zrod myšlienky o športovom kanáli bol motivovaný našou snahou vytvoriť väčšie zázemie pre lokálne športy a športovcov, ktorí majú mnohokrát v zahraničí rozbehnuté skvelé kariéry, no nemajú takú pozornosť, akú by si zaslúžili. Aj to je naša misia - viac upriamiť pozornosť na to, na čo môžeme byť ako Slováci právom hrdí.

Kľúčovým atribútom vašej športovej stanice teda je, že chcete zviditeľniť slovenských športovcov v domácich aj zahraničných ligách. Na aké konkrétne športy sa chce JOJ Šport zamerať?

Máme ambíciu trvalo podporovať domáci vrcholový šport, mainstreamový aj menšinový. Budeme predstavovať slovenských športovcov z domácich líg, budeme sa venovať talentom a juniorom, odvysielame zápasy zahraničných líg, v ktorých hrajú slovenské športovkyne a športovci. Na obrazovkách JOJ Športu nájdu fanúšikovia slovenských športovcov futbal, hokej, basketbal, volejbal, lyžovanie, snowboard, ale aj futbal, florbal, atletiku, triatlon a mnohé ďalšie, vždy so zastúpením slovenského športovca v hre.

Ktoré atraktívne športy budú ťahákom už pri štarte stanice?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 67% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.