Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
23.07.2021, 15:50

Jojka spustila kampaň na svoj nový seriál Nemocnica

Jesennú seriálovú novinku možno spustí skôr ako až po prázdninách.

Jojka spustila kampaň na svoj nový seriál Nemocnica
Zdroj: TV JOJ / Nemocnica

Televízia Joj pripravuje pre divákov na jeseň viacero programových noviniek. Popri nových sériách programových stálic plánuje do vysielania nasadiť viaceré nové seriály aj novú novú emotívnu šou. Ako prvá z noviniek sa svojej premiéry dočká seriálová novinka Nemocnica, ktorej dej sa bude odohrávať v divácky atraktívnom nemocničnom prostredí. 

Seriály z lekárskeho prostredia sú u divákov obľúbené, a to nielen v zahraničí, ale aj na Slovensku a v Česku. Televízia Markíza zaznamenala mimoriadny úspech so seriálom Sestričky, z ktorého už odvysielala tri série a pripravuje aj štvrtú. Termín jej uvedenia na obrazovky zatiaľ nepotvrdila. Sestričky uviedla na obrazovky pred tromi rokmi, na jeseň v roku 2018. Siahla po fínskom seriáli Syke, ktorý adaptovala na slovenské pomery.

Úspechom Sestričiek sa inšpirovala aj česká Nova, ktorá si nakrútila vlastnú verziu a na začiatku roka uviedla seriál Anatómia života odohrávajúci sa na traumatologickom oddelení. Televízia Prima zase priniesla seriál Sestričky ako spin-off obľúbeného seriálu Modrý kód z prostredia nemocnice.

Nemocnica bude mať 32 častí

Novinka z nemocničného prostredia televízie Joj pochádza z pera scenáristky Danice Hričovej, ktorá pre televíziu Joj pripravovala seriály Nový život, Hotel, ZOO, Vlci či Divoké kone. Režisérom Nemocnice je Ján Novák, ktorý pre Jojku režíroval seriály Nový život, Bola raz jedna škola, Bodka alebo Som mama.

Hlavnou hviezdou seriálu bude Nela Pocisková, v ďalších úlohách sa predstavia Richard Autner, Zuzana Kanócz, František Kovár, Judita Hansman, Marek Majeský, Noel Czüczor, Marián Mitaš, Anna Nováková, Tony Porucha alebo Juraj Hrčka.

Seriál sa nakrúcal na konci minulého roka v ateliérových štúdiách na bratislavskej Kolibe. Príbehy hlavných hrdinov a reálne medicínske prípady tvorcovia konzultovali s odborníkmi z Nemocnice svätého Michala. Televízia Joj pripravuje zo seriálu 32 častí, ktoré bude vysielať v hlavnom vysielacom čase.

Pozrite si prvé tri upútavky, ktorými televízia odštartovala kampaň:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.