Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
28.07.2021, 10:40

Ringier preberá podiely spoločnosti Axel Springer na Slovensku a v ďalších piatich krajinách

Ringier a Axel Springer budú naďalej spolupracovať v Poľsku.

Ringier preberá podiely spoločnosti Axel Springer na Slovensku a v ďalších piatich krajinách
Zdroj: RAS Facebook

Švajčiarska mediálna skupina Ringier AG preberá podiely spoločnosti Axel Springer na Slovensku, v Maďarsku, Srbsku a v pobaltských štátoch Estónsko, Lotyšsko a Litva. Na Slovensku ostáva zakladateľ spoločnosti Milan Dubec aj naďalej menšinovým vlastníkom, ponechá si 13-percentný podiel. V ostatných krajinách budú skupine Ringier patriť stopercentné podiely.

„Portfólio týchto krajín, ktoré sa k nám ideálne hodia, posilní dynamiku spoločnosti Ringier. Navyše Srbsko, Slovensko a Maďarskposkytujú vhodnú základňu na rozvoj našej digitálnej stratégie v športových médiách,“ vyjadril sa riaditeľ Ringieru AG Marc Walder.

Axel Springer sa plánuje zamerať na digitálne podnikanie na veľkých strategických trhoch. Investičné ťažisko spoločnosti sa preto bude v segmente spravodajských médií sústrediť na Nemecko, USA a Poľsko. Z tohto dôvodu sa spolupráca spoločností Ringier a Axel Springer v Poľsku nezmení.

„Keď sme v roku 2010 spustili spoločný podnik s takmer výhradne printovým portfóliom (97 percent zisku), našou víziou bolo priviesť lokálne printové značky do digitálneho prostredia ako silných hráčov. Dnes nám naše digitálne produkty prinášajú približne 70 percent obchodu a 85 percent príjmov,“ zhodnotil Mark Dekan, riaditeľ spoločného podniku Ringier Axel Springer Media AG a šéf Ringier Axel Springer Polska.

Prevzatie akciových podielov sa má dokončiť v priebehu roka 2021. Schváliť ho ešte musia protimonopolné úrady. Obe strany sa dohodli, že kúpnu sumu a cenu prevzatých podielov nebudú zverejňovať.

Do portfólia Ringieru patrí napríklad najčítanejší slovenský portál Aktuality.sk a okrem toho aj Šport.sk, Živé, Diva či Noizz. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.