Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
02.08.2021, 10:30

Letné olympijské hry 2024 v Paríži budú veľkolepé, sľubuje predseda organizačného výboru

Športovať sa bude pod Eiffelovou vežou, na bulvári Champs-Elysée či vo Versailles.

Letné olympijské hry 2024 v Paríži budú veľkolepé, sľubuje predseda organizačného výboru
Zdroj: Eurosport

Tony Estanguet, predseda organizačného výboru Letných olympijských hier v Paríži v roku 2024 a trojnásobný olympijský víťaz vo vodnom slalome, bol hosťom virtuálneho štúdia Eurosport Cube v Londýne, kam sa teleportoval z Tokia. Prehovoril aj o plánoch na budúce olympijské hry.

Tony Estanguet sa tri roky pred začiatkom Letných olympijských hier 2024 netají tým, že Francúzsko pripravuje výnimočné hry, a to od otváracieho ceremoniálu až po ikonické miesta a priestory, kde sa bude športovať, vrátane úpätia Eiffelovej veže, bulváru Champs-Elysée alebo vo Versailles. Cieľom Francúzska je sprístupniť olympijské hry čo najväčšiemu počtu divákov.

„Ešte nás čakajú tri roky príprav, takže nemôžem byť konkrétny, ale už teraz sa môžem zaručiť, že to bude fantastické,“ prezradil Tony Estanguet v rozhovore s moderátorkou Reshmin Chowdhury. „Využijeme tiež Seinu, Louvre alebo Eiffelovu vežu. Otvárací ceremoniál, ktorý je jedným z najväčších míľnikov olympiády, by sme radi usporiadali v samotnom centre Paríža. Športovcom z celého sveta chceme ponúknuť jeden z najlepších zážitkov ich života,“ dodal.

Oficiálne odovzdanie olympijskej vlajky bude jedným z vrcholov záverečného ceremoniálu, ktorý sa bude konať 8. augusta na olympijskom štadióne v Tokiu. Estanguet sa ako zástupca ďalšej hostiteľskej krajiny zúčastní odovzdania usporiadateľskej štafety. Guvernér Tokia odovzdá vlajku do rúk starostky Paríža Anne Hidalgovej. Ešte predtým Paríž predstaví v 12 minútovej umeleckej sekvencii svoje ambície na rok 2024. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.